Neonazistowska kampania nienawiści, skierowana przeciwko uchodźcom przynosi kolejne przerażające skutki. Szóstoklasista ze Świnoujścia został pobity przez swoich równieśników, którzy postanowili zastosować się do zaleceń uczestników antyimigranckiej demonstracji. Wszystko dlatego, że chłopiec miał ciemną karnację skóry.

Sprawcami pobicia byli koledzy dwunastolatka / wikipedia commons
Sprawcami pobicia byli koledzy dwunastolatka / wikipedia commons

Dwunastolatek został brutalnie skatowany tuż po zakończeniu lekcji. Przerażony chłopiec próbował uciekać przed grupą rówieśników krzyczących „Ty imigrancie!”, jednak w końcu został powalony na ziemie i skopany. Sprawcy podczas rozmowy ze szkolnym pedagogiem wyznali, że zainspirował ich islamofobiczny marsz, który przeszedł ulicami Świnoujścia w ostatni weekend. Zdarzenie jest o tyle wstrząsające, że agresorzy i ofiara znali się od początku edukacji, czyli od siedmiu lat.

– Poszkodowanym jest uczeń szóstej klasy szkoły podstawowej. Wychowawca klasy od razu zareagował. Będziemy wdrażać program informujący o tolerancji i różnicach między ludźmi. Mam nadzieję, że podobne wydarzenia już nigdy nie będą miały miejsca – mówi szkolny pedagog w telefonicznej rozmowie z reporterem portalu Swinoujskie.info. Początkowo dyrektorka szkoły twierdziła, że sprawcami pobicia nie byli uczniowie z jej placówki. Utrzymywała też, że uczeń o ciemnym kolorze skóry uczęszcza do innej podstawówki. Szkolny pedagog zapowiedział natomiast zorganizowanie warsztatów, mających na celu wypracowanie postaw tolerancji wśród młodych ludzi.

Wzorem  dla agresorów był pochód nowych polskich nazistów, którzy przemaszerowali ulicami miasta krzycząc m.in. „ a na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści”, „polskie kozy obronimy, imigrantów nie wpuścimy” czy „premier Kopacz chcesz murzyna? to sobie w domu trzymaj”. Część sprawców pobicia prawdopodobnie uczestniczyła w nienawistnym spędzie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Na pewno ten „uchodźca” sprowokował sytuację! Założę się, że przeszkadzał mu powieszony w sali krzyż, bądź godło. Dostał mały szczyl za swoje. Stop uchodźcom! Stop marksizmowi kulturowemu! Dosyć „kolorowej tolerancji”! Say yes to racism!

 2. A ja proponuję lewactwu wyjazd do krajów muslimskich – jak już nauczycie muslimów przestrzegania równouprawnienia kobiet, praw gejów oraz wolności religijnej, wtedy powitam muslimów w Polsce chlebem i solą. No do dzieła lewacy :D

 3. Przy okazji spraw imigranckich:

  Jak poinformował niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière w tym roku miało miejsce już 490 ataków (dokładnie: karalnych czynów) przeciw ośrodkom dla starających się o azyl. To wychodzi ok. 1.7 ataku dziennie!

  Władze Bawarii grożą sądem władzom federalnym, przeciętni Niemcy są coraz bardziej nieprzychylnie nastawieni do obecnych imigrantów. Skrajna prawica w Europie zaczyna rosnąć w siłę. To się może źle skończyć.

  Zacznijcie wreszcie poważnie podchodzić do sprawy a nie tylko wymyślać wszystkim od faszystów. Jak ten faszyzm wreszcie wyhodujecie to obudzicie się w prawdziwym szambie.

  1. Jakby to lewica (której w Polsce nie ma) miała wpływa na wyhodowanie faszyzmu… Wiesz pan kto wyhodował faszyzm w latach 30-tych w Niemczech? I z jakiego powodu? A wiesz pan kto go obecnie hoduje? I z jakiego powodu? To do nich miej pan pretensje.

  2. Oj nie zna się Polaków czy co?

   Jak Polakowi coś wciskasz, to on na przekór, taka cecha narodowa. Nie każdy tak ma, ale statystyczna większość owszem.

   A co hodowania faszyzmu to przyznam że portal nie ma zbyt dużej siły oddziaływania, jednak w tym hodowaniu uczestniczy na swoją małą skalę. Po prostu prowadzi kampanie inflacyjną, nazywając wszystko dokoła faszyzmem osłabia znaczenie tego pojęcia.

   Do jednego wora wrzuca prawdziwych neonazistów i ludzi obawiających się zagrożeń, nieufnych wobec obcych, czy wreszcie tych którzy głośno wyrażają sprzeciw wobec mocno lansowanego a nieprawdziwego obrazu przedstawianego przez media.

   Jak już napisałem ja nie jestem w stanie w grupie agresywnych mężczyzn z zagranicy zobaczyć zahukanych, przerażonych kobiet i dzieci, więc choć jestem socjalistą z krwi i kości to trafiam do tego wora razem z wrogami ludzkości.

   Jaki będzie tego efekt psychologiczny? Coraz mniej ludzi pamięta autentyczny faszyzm, zaczynają już wymierać także ci którzy tak jak ja nasiąkali za młodu informacjami o okropieństwach przekazywanymi przez rodziców i byłych więźniów KZL.
   Młodzi jednak nie wychowują się już w cieniu II WŚ. Jak oni odbiorą przekaz?
   Ano tak, że jeżeli wszyscy dokoła to faszyści, to faszyzm nie jest aż taki zły jak piszą w podręcznikach. Na tym polega inflacja percepcji tego zła i portal się do niej przykłada. Wierzę że nie robi tego świadomie, jednak uporczywie.

   A co do faszyzmu niemieckiego, to akurat często o tym rozmyślam ponieważ bywam w miejscu gdzie się zaczęło, dzisiaj również. A zaczęło się nie w latach 30 a wcześniej. I gdy idę tą samą trasą którą szli faszyści podczas Puczu Monachijskiego, gdy staję w miejscu gdzie Bawarska Policja ich zatrzymała, zastanawiam się jak do tego doszło. Cóż, gdyby Francuzi nie zachowali się po I WŚ tak głupio, to historia być może potoczyłaby się inaczej. Kto wie?

  3. Szanowny panie. Za PRL w podstawówce nas uczyli że. Że faszyzm w Niemczech był promowany przez wielki kapitał, który obawiał się socjalistów i komunistów. W skrócie i streszczeniu.
   Obecnie należy się obawiać, że zachodzi to samo zjawisko tyle, że w III Rzeczy. Kto miał do czynienia z ONR ten wie o co chodzi.

  4. Tak, ale w PRL wszystko co złe było winą kapitalistów i elementów wrogich socjalizmowi/komunizmowi, – nawet brak cukru.

   To prawda że kapitał wspiera siły prowojenne i antyspołeczne, jednak niemiecki faszyzm zyskał już na początku autentyczne i szczere poparcie najszerszych warstw społeczeństwa. Tego kapitał kupić szybko nie mógł, to wynikało z sytuacji społecznej. Ponadto warto pamiętać że duża część kapitalistów była Żydami i faktyczne odebranie im zarządu nad ich fabrykami i pieniędzmi nie za bardzo musiało się podobać . Gdyby nie poparcie mas, Hitler za długo by nie pofikał.

   Zwrócę ponadto uwagę że w szkole w PRL milczeniem pomijano zachowanie Francuzów wobec Niemców po I WŚ.
   Ja sam dowiedziałem się tego niedawno, choć jeszcze w Polsce, przed ucieczką do Niemiec.
   Podobnie tematem tabu byli Żydzi kapitaliści.

   Niestety zarówno wtedy w PRL jak i teraz, zamiast historii, która mogłaby uczyć, mamy jej sprzedajną siostrę – politykę historyczną.

 4. Najwyraźniej Autor nie zauważył ze podobne przypadki pod przeróżnymi hasłami zdarzają się w szkołach od lat 90. od czasu „liberalizacji” szkoły. Niestety w tamtych czasach wprowadzono zasadę że uczeń który naubliża nauczycielowi będzie miał najwyżej obniżoną ocenę ze sprawowania, a gdy nauczyciel zareaguje słowem czy ręką, kuratorium nie będzie miało litości. W polskich szkołach szerzy się bandytyzm i imigranci albo antyimigranci nic do tego nie mają. To tylko pretekst żeby kogoś pobić. Nieważne pod jakim hasłem.
  Czy dwa lata temu, zanim zaczęła się afera imigrancka, koledzy i koleżanki nie doprowadzali innych do samobójstw? Nikt nie znęcał się nad słabszymi? Nikt nie zakładał nauczycielowi kosza ze śmieciami na głowę? Nikt nie wygrażał nauczycielce że ją zgwałcą?
  Jeżeli Autor nie słyszał o szkolnym bandytyźmie to źle o nim świadczy jako o dziennikarzu i tyle.

  Przy okazji spraw imigranckich: w Niemczech zadźgano kobietę – uciekinierkę z Syrii. Jednak nie była to robota „faszystów” tylko jej rodziny, która nie mogła jej wybaczyć że jakiś czas temu w Syrii została zgwałcona przez trzech mężczyzn i w ten sposób ową rodzinę „zhanbiła”.

  Wprawdzie kobieta przed paroma laty uciekła do Niemiec i się zintegrowała z nowym krajem, ale ostatnio jej rodzina także tam przyjechała…

  Wiem że takimi drobiazgami portal sobie głowy nie zaprząta. A może w przeciwieństwie do polskich ksenofobów i faszystów w zadźganiu kogoś przez uchodźców nie widzi nic złego? Paradoksalnie jednak zadźgana także była uciekinierką… trudna sprawa, prawda?

  Żeby sprawa była jeszcze bardziej skomplikowana to domniemany sprawca uciekł z kraju do którego dopiero co uciekł przed śmiercią, z powrotem do Syrii albo Turcji.
  Jeżeli tam zginie, to portal na pewno obwini faszystów, ksenofobów i rasistów, którzy go zaszczuli z powrotem pod bomby.

  1. Lej, dzięki, że wyręczyłeś mnie w napisaniu tego, czego mi się nie chciało. A nie chce mi się często tego robić, bo właściwie głupim to i tak nie pomaga, a mądrzy sami wiedzą.

   Trochę bym tylko polemizował, że przypadki szykanowania w „zdarzają się w szkołach od lat 90. od czasu „liberalizacji” szkoły””. One się może wtedy nasiliły, ale były zawsze. W każdej klasie był jakiś „oferma klasowy”, na którym inni się wyżywali. Tyle, że w „ciemnych czasach PRL” w szkołach było wystarczająco dużo nauczycieli, którzy nie byli ubezwłasnowolnieni i byli obecni w pomieszczeniach szkolnych, na korytarzach i mogli/umieli sobie radzić z wybrykami gówniarzerii.

 5. Ciężko pan pracuje na taki rezultat panie Piotrze Nowak. Pana naczelne hasło brzymi – „kto myśli inaczej niż ja to faszysta”. Ale to pan jest faszystą. To pan jest tym który stara się spolaryzować i skłócić ludzi. Jest pan żywym przykładem porażki „lewicy”. Tej „lewicy” która zajmuje się gejami , emigrantami , tranwestytami i księżmi pedofilami. „Lewicy” która nie zajmuje się sprawami nazwijmy to proletariatu . Nie zajmujecie się sprawami ludzi ciężko pracujących , słabo zarabiających i często niewykształconych . Więc ktoś inny się nimi zajął. Niewykształconymi i zagubionymi łatwo manipulować.
  Na marsz przeciw emigrantom w 40 tysięcznym Świnoujściu przyszło ,jeśli wierzyć mediom, 200 przeciwników sprowadzania emigrantów do Polski. Dodam na marginesie ,sprowadzania emigrantów którzy nie chcą do Polski przyjechać. To mniej niż pół procenta mieszkańców tego miasta. Ale robicie wszystko żeby było ich więcej .

  1. Lewica od zawsze egzystuje w stanie permanentnej porażki. Taka już jej natura. Upominanie się o prawa słabszego zawsze będzie owocowało odwetem tego silniejszego.

  2. Gdzie jest ta lewica która upomina się o prawa słabszego?

  3. Obecnie jest w czarnej dupie do której właśnie ją ten silniejszy zapędził.

 6. Ale się uśmiałem – szkoła chce wdrożyć program informujący o tolerancji i różnicach mędzy ludżmi. To dobrze, tylko najpierw należałoby usunąć religię ze szkoły bo inaczej to sensu nie widzę.

  1. Chyba coś Ci się pomyliło poczytaj może jak polscy katolicy przyjmują imigrantów. Wartości chrześcijańskie mówią właśnie o tolerancji i miłości do bliźniego. Ja nie jestem katolikiem ale znam wielu katolików i są to piękni i wspaniali ludzie, nigdy nie wrzuciłbym ich do jednego „worka” z neonazistami. Wartości chrześcijańskie są dla mnie bardzo ważne. To właśnie miłość i tolerancja jest oparta na słowach Chrystusa więc o czym Ty mówisz? Na kogo będą się powoływały te osoby, prowadzące owy program o tolerancji i różnicach między ludźmi.
   Konkludując jeśli chodzi o płaszczyznę tolerancji a usunięcia religii ze szkół to się z tobą nie zgadzam, niemniej jednak uważam że religia ze szkół powinna być wycofana ale nie na podstawie takich argumentów jak piszesz. Uważam, że udział w katechezie powinien być świadomym i dobrowolnym wyborem i nie powinien on zajmować miejsca w placówkach oświatowych.

   PS
   Poza tym uważam, iż to rodzice w głównej mierze są odpowiedzialni za wychowywanie dzieci a nie instytucje publiczne. Jakie wartości przekazali tym dzieciom ich rodzice? Czy może to już tylko sprawa ulicy?

  2. Prawda ze większość neonazistów to katolicy, ale większość katolików to nie neonaziści. Tym niemniej najprawdopodobniej większość tych bijących dzieci jest z rodzin katolickich, uczęszczają na lekcje religii, chodzą do kościoła. Kłamiąca kierowniczka szkoły tez prawdopodobnie katoliczka? Nie najlepiej świadczy to o chrześcijańskich wartościach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Jerzy Urban nie żyje

Powiedzieć, że wraz ze śmiercią Jerzego Urbana odchodzi w przeszłość pewna epoka dziennika…