Imigranci starający się o azyl we Włoszech zgłaszają się na ochotników, by pomagać w akcjach ratunkowych. Szczególnie angażują się uchodźcy z ośrodka w  Monteprandone w regionie Marche.

Szlachetna postawa uchodźców poruszyła włoskie media, fot. twitter.com/ Rai Radio 1
Szlachetna postawa uchodźców poruszyła włoskie media, fot. twitter.com/ Rai Radio 1

Ponad 80 mężczyzn, głównie uchodźców z północnej Afryki, dostało pozwolenia na opuszczenie ośrodka i pomaga szukać ciał pod gruzami bądź porządkuje teren pod budowę tymczasowych schronień dla pokrzywdzonych przez trzęsienie ziemi. Część z nich oddała swoje kieszonkowe otrzymywane w obozach, aby wspomóc mieszkańców regionu, którzy utracili dach nad głową.

O pięknej postawie uchodźców informuje „La Repubblica” i stacja radiowa RAI1. Pozwolenia na wzięcie udział w akcjach bezpośredniej pomocy nie otrzymało na razie 75 innych uchodźców z południa kraju, z ośrodka Reggio Calabria. Nie mogąc ruszyć na miejsce, skrzyknęli się i solidarnie oddali swoje ostatnie kieszonkowe.

Jak piszą Włosi, komentujący wydarzenia w mediach społecznościowych, solidarność nie ma koloru skóry i narodowości. Uchodźcy pokazują, że są w stanie odwdzięczyć się za okazaną im gościnność. Najnowsze doniesienia mówią już o 284 ofiarach śmiertelnych trzęsienia ziemi, które nawiedziło Włochy w ostatnią środę.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…