Share Button

Pesymistyczne wnioski płyną z badania amerykańskiego Instytut Gallupa, który trudno oskarżyć o prorosyjskie źródła finansowania i chęć szkodzenia Ukrainie.

www.flickr.com/photos/trueash/

Według badania wspomnianego instytutu, Ukraina jest w trójce najbardziej nieszczęśliwych krajów świata, razem z Południowym Sudanem i Haiti. Jest jedynym krajem europejskim, który znalazł się na tej liście.
Badanych pytano o ich ocenę swojego stanu w skali od jednego do 10. Ankietowanych, którzy dali odpowiedź, mieszczącą się w skali od 1 do 4 uznawano za nieszczęśliwych, między 5 a 6 jako będących na granicy dramatu, zaś jeżeli ktoś ocenił swoją sytuację w skali 7-10 punktów, określano go jako nie mającego problemów z utrzymaniem poziomu życia w ciągu najbliższych 5 lat.

Jak wykazały badania, 41 proc. społeczeństwa można uznać za nieszczęśliwych. Jako jedną z przyczyn tej sytuacji badający wskazują przedłużający się konflikt na wschodzie kraju. Ludzi żyjących na wysokim poziomie jest tylko 9 proc., zaś pozostałe 50 proc. znajduje się na granicy dramatu.

„Ocena poziomu życia w każdym z tych krajów poprawi się jedynie po zakończeniu konfliktów, poprawie gospodarki i przyjściu skutecznego kierownictwa zdeterminowanego na podniesienie poziomu życia każdego obywatela” – napisali autorzy raportu Gallupa.

Obserwując sytuację i jakość elit politycznych na Ukrainie, nadziei na takie rozwiązanie nie ma zbyt wiele.

(wykorzystano materiały RIA Nowosti)
Share Button

4 komentarze

 1. sru napisał:

  co mnie obchodzą ukry, a na którym miejscu jest Polska ?

 2. mały psuj napisał:

  Tak chcieli skoorvysyny hameryki no to mają

  • lubat napisał:

   Chcieli w takim samym stopniu, albo nawet mniejszym, niż my chcieliśmy rządów kaczora.

  • mały psuj napisał:

   @lubat
   A co zrobił przeciętny Ukrainiec, żeby nie dopuścić do władzy marionetki faszyngtonu? Siedział i myślał o niebieskich migdałach? Za luksus niemyślenia trzeba płacić czasem wysoką cenę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*