Za 10 dni na Ukrainie odbędą się wybory parlamentarne. Im bliżej do wydarzenia, tym widoczniej emocje najważniejszych kandydatów i elektoratu rosną.

W mieście Swaljawa w okręgu Podkarpackim w ramach kampanii wyborczej miał spotkanie z mieszkańcami były prezydent Piotr Poroszenko, lider partii Europejska Solidarność. Został on bezlitośnie wygwizdany, a kiedy to nie pomogło, tłum ruszył w kierunku kandydata, szarpał go i popychał i tylko interwencja ochrony zapobiegła poważniejszym obrażeniom i eskalacji przemocy ze strony rozgniewanych ludzi.

To nie pierwsza tego typu sytuacja, w której znalazł się Piotr Poroszenko. Społeczeństwo odbiera go jako symbol degradacji gospodarki i tkanki społecznej w ciągu ostatnich pięciu lat, zatem reaguje dość emocjonalnie. Ludzie w Swaljawie krzyczeli pod adresem byłego prezydenta „złodziej!” i „hańba!”. 8 lipca w mieście Chmielnicki reakcja społeczeństwa był bardzo podobna, lecz w tym wypadku Poroszenko nie zapanował nad nerwami i obiecał wykrzykującym: „dostaniecie po mordzie”.

Podobnie zachowania miały miejsce w Charkowie w lutym 2019 roku gdzie Poroszenko został wygwizdany i werbalnie obrażany jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej.

Zdenerwowanie Poroszenki można zrozumieć, ponieważ nie są to jego jedyne kłopoty. W różnych prokuraturach toczą się śledztwa w sprawach zarówno gospodarczych, jak i politycznych. Obserwatorzy są przekonani, że sąd nad byłym prezydentem to tylko kwestia czasu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. ,,Obserwatorzy są przekonani, że sąd nad byłym prezydentem to tylko kwestia czasu.”

    W marzeniach. Wuj Samuel tupnie i już odważne ukraińskie brytany śledcze do mysich dziur się pochowają!
    Nie darmo obuw gumniasty p.o. prezydenta USA immunitet Poroszence zagwarantował.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

#MetooGay – pęka tabu przemocy seksualnej wśród gejów?

Hasztag z tytułu wywołał we Francji lawinę krótkich i dłuższych wspomnień gejów z czasów i…