Za 10 dni na Ukrainie odbędą się wybory parlamentarne. Im bliżej do wydarzenia, tym widoczniej emocje najważniejszych kandydatów i elektoratu rosną.

W mieście Swaljawa w okręgu Podkarpackim w ramach kampanii wyborczej miał spotkanie z mieszkańcami były prezydent Piotr Poroszenko, lider partii Europejska Solidarność. Został on bezlitośnie wygwizdany, a kiedy to nie pomogło, tłum ruszył w kierunku kandydata, szarpał go i popychał i tylko interwencja ochrony zapobiegła poważniejszym obrażeniom i eskalacji przemocy ze strony rozgniewanych ludzi.

To nie pierwsza tego typu sytuacja, w której znalazł się Piotr Poroszenko. Społeczeństwo odbiera go jako symbol degradacji gospodarki i tkanki społecznej w ciągu ostatnich pięciu lat, zatem reaguje dość emocjonalnie. Ludzie w Swaljawie krzyczeli pod adresem byłego prezydenta „złodziej!” i „hańba!”. 8 lipca w mieście Chmielnicki reakcja społeczeństwa był bardzo podobna, lecz w tym wypadku Poroszenko nie zapanował nad nerwami i obiecał wykrzykującym: „dostaniecie po mordzie”.

Podobnie zachowania miały miejsce w Charkowie w lutym 2019 roku gdzie Poroszenko został wygwizdany i werbalnie obrażany jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej.

Zdenerwowanie Poroszenki można zrozumieć, ponieważ nie są to jego jedyne kłopoty. W różnych prokuraturach toczą się śledztwa w sprawach zarówno gospodarczych, jak i politycznych. Obserwatorzy są przekonani, że sąd nad byłym prezydentem to tylko kwestia czasu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. ,,Obserwatorzy są przekonani, że sąd nad byłym prezydentem to tylko kwestia czasu.”

    W marzeniach. Wuj Samuel tupnie i już odważne ukraińskie brytany śledcze do mysich dziur się pochowają!
    Nie darmo obuw gumniasty p.o. prezydenta USA immunitet Poroszence zagwarantował.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…