Ukraiński związek zawodowy „Pracownicza Solidarność” podczas rozprawy w obronie pracownika wykazał ordynarne fałszerstwa popełnione przez sąd.

W muzeum Narodowy Kijowsko-Peczerski Rezerwat Historyczno-Kulturowy, związek „Pracownicza Solidarność” ma swoją organizację. Wiosna 2018 roku zwolniono stamtąd pracownika, będącego członkiem związku zawodowego i inwalidą III grupy. Jak uważa Witalij Mahinko, przewodniczący „Pracowniczej Solidarności”, zwolnienia dokonano całkowicie bezprawnie. Związek wystąpił do sądu o przywrócenie zwolnionego do pracy. Pierwsze posiedzenie przeprowadzono bez wysłuchania poszkodowanego, który w tym czasie znajdował się w szpitalu i przedstawił zwolnienie lekarskie. Sąd bez przesłuchania zdecydował, że zwolnienie było prawidłowe. „Pracownicza Solidarność” zaskarżyła tę decyzję do sądu apelacyjnego.

Podczas rozprawy w sądzie apelacyjnym przedstawiciele związku zawodowego odkryli, że sąd przedstawił im sfałszowane dokumenty. Chodziło o to, że w aktach sprawy znajduje się postanowienie sądu pierwszej instancji. Jego notarialnie potwierdzoną kopię sędzia sądu apelacyjnego przedstawiła związkowcom na rozprawie. Jednak tekst dokumentu w aktach i tekst dokumentu, który otrzymali związkowcy różniły się od siebie w sposób zasadniczy. Mówiąc wprost sędzia dokonała sfałszowania dokumentu, by wydać korzystny dla pracodawcy wyrok. Ukraińscy związkowcy udowodnili, że wydany przez sędzię sądu apelacyjnego dokument został sfałszowany, najprawdopodobniej za wiedzą notariusza, który kopię potwierdzał.

Przedstawiciele związku zawodowego złożyli protest, a także doniesienie do państwowego Biura Śledczego Ukrainy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Sędzia po ujawnieniu jej działań sama wyłączyła się z dalszego postępowania. Sądowe organy zwierzchnie jednak nie zareagowały w żaden sposób na postępowanie sędzi.

„Ta sytuacja pokazuje jasno, że na Ukrainie policja, prokuratura i sądy w walce z niezależnymi związkami zawodowymi same stają się organizacjami przestępczymi” – powiedział dla Portalu Strajk przewodniczący „Pracowniczej Solidarności” Witalij Mahinko.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja wraca do Afganistanu. Tym razem bez przelewu krwi

Po panicznej ucieczce wojsk USA z Afganistanu, Moskwa próbuje wejść na puste miejsce. Tym …