Jest coraz gorzej. Na terytoriach kontrolowanych przez kijowskie władze obłęd się pogłębia z dnia na dzień. Najnowszy wygłup pochodzi z 17 stycznia.

Robert Choma / Źródło: Facebook.

Ofiarą ukraińskiego obłąkania padł Robert Choma, prezydent Przemyśla sympatyzujący z obecnym obozem rządowym. 17 stycznia w godzinach przedpołudniowych podjął podróż do Lwowa, aby, na zaproszenie Konsulatu RP we Lwowie, wziąć udział w spotkaniu opłatkowo-noworocznym. Odstawszy swoje w Medyce odebrał jedynie informację, iż na jego osobę nałożono zakaz wjazdu na Ukrainy. Niestety, niczego więcej nie wiadomo. Decyzja, którą wręczono Chomie nie zawiera żadnego uzasadnienia. Potwierdza to sam zainteresowany w oświadczeniu na stronie Urzędu Miasta Przemyśl.

– Odmówiono mi wjazdu na Ukrainę wręczając dokument wystawiony przez Służbę Graniczną Ukrainy, powołując się na decyzję Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, wydaną 29 grudnia ub. roku, zakazującą mi wjazdu na Ukrainę. Dowiedziałem się o tym fakcie i byłem nim bardzo zaskoczony. Nie będę tego komentował, nie znam powodów, nie znam przyczyn. Będę chciał tę sprawę wyjaśnić zarówno przez polski MSZ, jak i został już o tym powiadomiony także ambasador Deszczyca w Warszawie – powiedział Choma w rozmowie z dziennikarzami TVP. Wiara w to, iż Waszczykowski i jego ekipa zdołają coś w tej sprawie zrobić wydaje się dość naiwna, ale też prezydent Przemyśla musi stosować się do pewnych konwenansów.

Indagowana przez dziennikarzy Służba Bezpieczeństwa Ukrainy odpowiedziała ustami swej rzeczniczki Ołeny Hiltanskiej, iż „zakaz wjazdu na Ukrainę został wydany w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszego państwa”. Oznacza to ni mniej, ni więcej jak stwierdzenie, iż obecność Roberta Chomy w granicach tego państwa ukraińskiego stwarza dla tegoż zagrożenie. Niestety, rzeczniczka SBU nie precyzuje, jakiego typu. Dodała jedynie, że zakaz został wydany jeszcze latem ubiegłego roku. Zaś PAP twierdzi, iż w rozmowie z urzędnikami w Kijowie dziennikarze uzyskali informacje, iż Choma został uznany za persona non grata w związku z tym, że w czerwcu 2016 r. doszło w Przemyślu do zakłócenia ukraińskiej uroczystości religijnej. Grupa około 20 patriotycznych aktywistów próbowała zablokować przejście procesji greckokatolickiej. Choma, ma się rozumieć, nie brał udziału w tym wydarzeniu.

Miałem dzisiaj zamiar wziąć udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowo – noworocznym w Konsulacie RP we Lwowie. W trakcie…

Posted by Robert Choma on Tuesday, January 17, 2017

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. I niechby teraz Waszczykowski czy Kaczyński bąknęli coś złego o UPA – oni i ich dzieci będą mieli dożywotni zakaz wjazdu na Ukrainę.
  Zastanawiam się, czy nie należałoby przepytywać wszystkich Ukraińców w Polsce na temat ich stosunku do UPA, w celu deportacji tych którzy popierają zbrodnie tych nacjonalistów. Może mieniących się Polakami waszczykowskich, macierwiczów i innych tego rodzaju również? Bo wizja osłabiania Rosji budową takiego wroga przy granicy to nie kwestia rozsądku i budowy siły. Generalnie miast jednego średniego dominanta „zyskujemy” dwóch: średni przekształca się w zdecydowanie silnego a obojętny staje zdecydowanym średnim, wysuwając często roszczenia nie tylko terytorialne.
  Zaplątanie się Ukrainy generalnie nie buduje jej siły, a więc nie osłabia Rosji. Raczej ja wzmacnia.
  Brak stabilności w tym kraju, którą również Polska generowała i generuje na Ukrainie, nie ma żadnego związku z racją stanu naszego kraju. UPA-owskie metody przekształcenia mentalności i moralności społeczeństwa na całej Ukrainie pod dyktat pogrobowców UPA nie przyniesie nigdy oczekiwanego dziś na UPAukrainie skutku.
  Tak jak nie udało się generalnie wyhodować homo sovieticus tak i homo upaukraincus legnie prędzej czy później w gruzach – wraz z polskimi poplecznikami.

 2. Proszę, proszę – jak to lewaków oburza krzywda pisuarowego burmistrza! Zapewne gdyby go nie chcieli wpuścić palestyńczycy lub inne lewackie pieszczochy, to reakcja strajku.eu była by zupełnie inna…

  1. Głupi, mądry, ale dziwi użalanie lewackiego portalu nad pisuarem :D

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

USA niewiarygodnie o śmierci palestyńskiej dziennikarki

Śmierć palestyńskiej dziennikarki Shireen Abu Akleh, 11 maja br. wywołała falę protestów w…