Upadł rząd Davida Camerona, czy zmieni się również lider Partii Pracy? Deputowane z ramienia tej partii wezwały do debaty w sprawie działalności Jeremy’ego Corbyna.

Źródło: Wikimedia
Źródło: Wikimedia

Corbyn i Partia Pracy byli od początku przeciwni Brexitowi. Jak widać po wynikach czwartkowego głosowania, nieskutecznie. Wśród osób głosujących za opuszczeniem Unii Europejskiej byli również wyborcy laburzystów. Właśnie o to mają do Corbyna pretensje jego partyjni koledzy.

Deputowane Margaret Hodge i Ann Coffey wezwały do wewnątrzpartyjnej debaty na temat efektów przywództwa Corbyna. Inna parlamentarzystka, Angela Smith, zaapelowała do niego, by poważnie zastanowił się nad tym, czy jest właściwą osobą, by nadal kierować partią. Zarzuciła mu, że jego działania podczas kampanii poprzedzającej referendum były niewystarczające. Według innych niezadowolonych działaczy, komentujących sprawę dla „The Independent”, gdyby laburzyści lepiej poprowadzili kampanię na rzecz pozostania w Unii, mogliby przeciągnąć na swoją stronę nawet pół miliona głosujących.

Nawet gdyby w odniesieniu do szefa partii zostało przegłosowane wotum nieufności, polityk nie będzie zobowiązany do odejścia ze stanowiska. Czego Corbyn, nawet pod presją krytyki, robić nie zamierza. Zapowiedział, że po Brexicie będzie walczył o dobre stosunki Londynu z Unią Europejską, a także o sprawiedliwość społeczną, sprawny system służby zdrowia oraz mieszkalnictwa, jak również o rezygnację ze szkodliwej dla obywateli polityki oszczędności.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. Pie……dolisz jak twoja matka Elka! Corbyn jest przeciw niesprawiedliwosci!!!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Roger Waters ma radę dla Zuckerberga: „Pierdol się”

To reakcja znanego muzyka z zespołu Pink Floyd na propozycje Facebooka, by wykorzystać jed…