FBI udaremniło niedawno ataki bombowe, planowane przez dwóch mężczyzn i ich pomocnika, których celem miały być synagogi i kościoły odwiedzane przez czarnoskórych wiernych w stanie Virginia.

[blocktext align=”left”]Doyle i Chaney chcieli podkładać ładunki wybuchowe i strzelać do Afroamerykanów i Żydów; podjąć, jak to sami nazywali „wojnę rasową” i „wyzwolić” Stany Zjednoczone od innych niż biali obywateli.[/blocktext]Robert Curtis Doyle i Ronald Beasley Chaney III zostali aresztowani po akcji przeprowadzonej przez Federalne Biuro Śledcze. Służby dowiedziały się o spotkaniu Doyla, Chaneya i prawdopodobnie innych osób w domu pierwszego z wymienionych mężczyzn. Wówczas uzgodniony został plan napadu na sklep jubilerski i punkt handlu  bronią oraz rabunek, z których mężczyźni mieli sfinansować swoją terrorystyczną działalność. Doyle i Chaney chcieli podkładać ładunki wybuchowe i strzelać do Afroamerykanów i Żydów; podjąć, jak to sami nazywali „wojnę rasową” i „wyzwolić” Stany Zjednoczone od innych niż biali obywateli.

W październiku rasiści chcieli rozpocząć realizację swojego planu; nie zdawali sobie jednak sprawy z faktu, iż handlarz bronią z czarnego rynku, z którym się spotkali, jest w rzeczywistości agentem FBI. Zamówili u niego arsenał broni automatycznej i materiałów wybuchowych, które dostarczono im ósmego listopada. Natychmiast po zakończeniu transakcji Chaney i Doyle, a także ich pomocnik – Charles Daniel Halderman, który miał ich wspierać w dokonaniu napadów na sklepy – trafili do aresztu.

Wszyscy trzej mężczyźni byli wcześniej karani, m.in. za defraudację, kradzieże, handel narkotykami, rozboje i przemoc.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Nie ma chętnych ?? Moge być pierwszy.
  Jaki wpływ ma homoseksualizm na sprawczą zdolnośc przeprowadzenia ataku terrorystycznego ????
  Czy może ten wtręt , to ustawka pod Prezydenta Słupska, któremu w przeciwieństwie do lewicy i kilku innym – jakoś wychodzi ???
  A moze reklamowanie amerykańskich idiotów ma odwrócić uwage od problemu , jakim jest strach społęczeństwa i brak zaufania do możliwości obronnych organów do tego przeznaczonych???
  Czy dotarł może do redakcji , coraz częściej poruszany w wielu komentarzach problem czy też potrzeba zwiększenia dostępu do broni palnej , wywołany właśnie tym brakiem zaufania??
  I tu chyba dochodzimy do sedna , czyli przyczyna i skutek .
  Gdyby zwiększono możliwości , lub nawet całkowicie umożliwiono zakup broni palnej , co by sie wtedy stało ????
  Dziki zachód na wschodzie , dintojra społeczna ????
  Nie !
  Politycy w końcu zaczeliby pracować , i mysleć – przy tej pracy.

  1. a propos powyższego , może teraz wy skomentujecie???
   TVP1 od 24 listopada będzie emitować ukraiński serial „Gwardia” o powstaniu ochotniczej Gwardii Narodowej złożonej z uczestników walk na kijowskim Majdanie. ————http://www.telemagazyn.pl/artykuly/gwardia-nowy-ukrainski-serial-w-tvp1-46621.html

   i jeszcz ejedno – dwa lata temu , jeszcze Was nie było , więc moze teraz ????
   Kaczyński do Ukraińców na Majdanie: Ukraina będzie w Europie, zwyciężycie

   Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,15056644,Kaczynski_do_Ukraincow_na_Majdanie__Ukraina_bedzie.html#ixzz3rgFr68YG

   jacyś chętni ????

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Prokuratura: policjant, który przywalił posłance gazem nie popełnił przestępstwa

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie policjanta, któ…