Wszyscy pamiętają szok, jaki wywołała groźba prezydenta USA, Donalda Trumpa, że rakiety amerykańskie są wycelowane w 52 cele na terytorium Iranu, w tym takie o szczególnym znaczeniu dla jego kultury.

Wydawałoby się, że przymierzanie się do zniszczenia miejsc o szczególnym znaczeniu dla historycznego i kulturalnego dziedzictwa nie tylko kraju, ale i świata (Iran to jedna z kolebek kultury ludzkości) charakteryzuje nieokrzesanych łajdaków lub prymitywnych barbarzyńców. Niedawno zresztą pokaz takiego barbarzyństwa dawali, ku słusznemu oburzeniu całego świata, terroryści Państwa Islamskiego. Okazuje się, że przywódca USA, uzurpujący sobie prawo do nauczania innych, jak maja żyć i jakie wartości wyznawać, stanął w jednym rzędzie z wyżej wymienionymi i świetnie się z tym czuł. Uważał widocznie, że jemu takie plany snuć wolno.

Kiedy jednak profesor uniwersytetu w Babson, Asheen Phansey, na swoim profilu na FB zażartował, że teraz Iran powinien wybrać obiekty kulturowego dziedzictwa USA do zniszczenia, został z miejsca zwolniony. Na nic się zdały zapewnienia wykładowcy, że to był „humor niskiej próby”, o czy miałyby świadczyć propozycje, że do takich obiektów należą jeden z centrów handlowych Mall of America czy dom celebryckiej rodziny Kardashian.

Sprawa zapewne na tym się nie skończy, gdyż zwolniony wykładowca nie bez racji uważa, że zwolnienie go naruszyło jego prawo do swobodnego wyrażania opinii. Mimo, że post został przez autora szybko usunięty w odpowiedzi na usunięcie wpisu Trumpa, ktoś usłużny zdążył go skopiować i pokazać w sieciach społecznościowych, a na wykładowcę zwaliła się fala hejtu. Część nadawców pytała władze uczelni, jak długo „zamierza tolerować zwolennika terroryzmu”. Rodzima uczelnia Phansey’a zareagowała błyskawicznie – potępiła „groźby w dowolnej formie”, „działania pochwalające przemoc”, a także stwierdziły, że opinie wykładowcy to jego prywatne opinie, które nijak nie odpowiadają wartościom, którymi kieruje się uniwersytet w Babson.

Władze uczelni w ten sposób udowodniły, że jeden z filarów amerykańskiego ustroju, czyli wolność słowa, jest tylko nic nie znaczącym zbiorem liter i wydmuszką, zaś hipokryzja niezmiennie pozostaje jedną z najważniejszych cech amerykańskiej demokracji. Co gorsza,  sztandarem wolności powiewa się tym mocniej, im więcej krwi przy okazji załatwiania swoich interesów przelewa.

Ten świat dojrzał do diametralnej zmiany.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Tu nawet nie chodzi o wolność słowa… tu chodzi o zwykły debilizm, który nie pozwala zrozumieć oczywistego, najprostszego żartu… i to przez uniwersyteckich luminarzy, wprawdzie z Babson, czy skądś, ale zawsze… tylko najtępszy tłuk mógł się w tej wypowiedzi doszukać pochwały terroryzmu. Ale tępa hipokryzja boi się najbardziej żartów z siebie.

 2. Ha, ha, ha!!!!!! Sz. pan Maciej Wiśniowski narzeka na polityczną poprawność na uczelniach — ha, ha, ha!!!
  Wszak to uczelniana lewica panie Macieju wyprodukowała owego potworka, to ona tropiła zajadle wszelkie formy satyry i zabraniała śmiania się z czegokolwiek, ta politporawność rok temu zmusiła do rejterady pewnego czarnoskórego satyryka który miał prowadzić galę Oscarów, wie pan za co? Ano żartował sobie z LGBTQWERTY i ogólnie wyrażał się o nich niezbyt pochlebnie.
  Aha, niedawno w Stanach skazano faceta na 15 lat mamra za publiczne spalenie gejowskiej flagi, gdyby spalił amerykańską chroniła by go pierwsza poprawka, z flagą państwową w jankesowie można zrobić wszystko ale od pedalskiej wara!!!!!!!!

  1. widzę, że żyjesz w alternatywnej rzeczywistości, ale to typowe dla prawaków

  2. przecież tu nie chodzi o żadną poprawność, bo niby co niepoprawnego było w zwykłym żarcie? tu hipokryzja pod rękę z tępotą umysłową obnażyły się same

  3. Ad. Barbarus
   Pozwolę się z kolegą nie zgodzić, owa tępa poprawność polityczna wywołuje właśnie takie idiotyczne przypadki, czy wyobrażą sobie kolega dzisiaj Monty Pythona czy ze współczesnej satyry Małą Brytanię? Dziś nie wiadomo co powiedzieć aby ktoś lub coś się nie obraziło i podało do sądu, pozdrawiam.

 3. Wyjaśnij dlaczego jest glupkiem, bo co? Może powinien od razu trafić do Guantanamo lub Klewek, ten głupek…

 4. Prof. Phansey jest głupkiem i sam sobie wystawił najlepszy tego dowód, ale żeby z tego powodu gościa z roboty wywalać??

  1. to znaczy co jest głupiego w sugestii równego odwetu? nawet gdyby była rzucona serio?

 5. U nas to samo – jak jesteś Durczokiem, to możesz bezkarnie potrącić człowieka samochodem po pijaku, a niechby coś takiego spróbował zrobić jakiś zwykły szaraczek…

  1. Durczok to 1 , a tych -jak to mówisz-’szaraczków są setki. Prześledź ststystyki

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kto zabił polską elitę pod Smoleńskiem? Mamy nowe ślady

Profesor Anatolij Torkunow to rosyjski uczony cieszący się zasłużoną sławą rzetelnego i pr…