Upiorny festiwal śmierci, który niebiałym obywatelom USA urządza od miesięcy tamtejsza policja trwa. Na jaw wychodzą także nowe dowody dot. zabójstw uznanych za uzasadnione.

USA_-_UTAH_-_Salt_Lake_City_policeTak stało się i w tym przypadku. Dillon Taylor, 20-letni Latynos, mieszkaniec Salt Lake City, stolicy stanu Utah został zastrzelony przez policjanta dwa dni po tym jak ten sam los spotkał Mike’a Browna w Ferguson, na przedmieściach St. Louis. Śmierć tego drugiego wywołała falę gigantycznych zamieszek w samym Ferguson, a potem w całych Stanach. Dało też początek wielkiemu ruchowi społecznemu przeciw bezsensownej brutalności policji.

Śmierć Taylora niejako utonęła w morzu społecznej nienawiści wobec amerykańskiej policji jaka rozgorzała dosłownie dzień przed tym tragicznym incydentem, a działania policjanta natychmiast zostały uznane przez stosowne organy za uzasadnione. Niewykluczone jednak, że sprawa nabierze nowej dynamiki. Do internetu trafiło nagranie wideo, z którego jasno wynika, że funkcjonariusz Bron Cruz zastrzelił Taylora, gdy ten, zupełnie nieuzbrojony, trzeźwy, szedł po chodniku słuchając muzyki.

Z analiz przedstawionych przez amerykańskie organizacje działające na rzecz demokratyzacji i praw człowieka wynika, że policjanta rozwścieczył brak reakcji Taylora na wykrzykiwane w jego kierunku polecenia. Ten jednak nie miał szans zareagować, gdyż funkcjonariusz szedł za nim i wrzeszczał w jego kierunku. Tymczasem Taylor, jak zostało to już powiedziane wyżej słuchał muzyki z przenośnego urządzenia, miał na uszach słuchawki. W ostatniej chwili zorientował się, że ktoś do niego krzyczy odwrócił się i zobaczył policjanta celującego do niego z pistoletu. Skonsternowany zrobił kilka kroków idąc tyłem po czym Cruz strzelił mu w klatkę piersiową.

Film ujawnia szczególnie sadystyczne upodobnia Brona Cruza. Po tym jak Taylor został trafiony z pistoletu służbowego policjanta, ten – zamiast udzielić mu pierwszej pomocy – skuwa konającego kajdankami po czym przeszukuje i stwierdza, że nie ma przy nim broni.

Uwaga! Poniższy film jest nagraniem brutalnego mmorderstwa.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Jeszcze o zamieszkach w Machaczkale

Po przybyciu w niedzielę 29 października do Machaczkały samolotu z Tel Awiwu, lokalni mies…