Dwie osoby zginęły, bo zaprotestowały przeciwko obrażaniu współpasażerek w pociągu. Agresywny mężczyzna, który najpierw kierował w ich stronę rasistowskie komentarze, zaatakował je nożem.

Muzułmanki / fot. freegreatphotocom

Do krwawego incydentu doszło w pociągu w Portland w stanie Oregon. Jeden z pasażerów nie mógł zdzierżyć widoku dwóch młodych kobiet o bliskowschodnim wyglądzie, w tym jednej w hidżabie. Zaczął wykrzykiwać w ich stronę obraźliwe i rasistowskie uwagi. Żądał także, by kobiety wyniosły się z autobusu i w ogóle z jego kraju, bo „nie płacą podatków”. Głośno deklarował również, że wszyscy muzułmanie są przestępcami.

W obronie kobiet wystąpiło dwóch współpasażerów. Wtedy agresor wpadł w prawdziwy szał. Wyciągnął nóż i poderżnął obu mężczyznom gardła. Ofiary nie miały szans – jedna zmarła na miejscu, druga krótko po przewiezieniu do szpitala. Rasista zaatakował jeszcze trzecią osobę, która próbowała go powstrzymać przez grożeniem nożem – tu na szczęście cios nie okazał się zabójczy.

Ostatecznie napastnik został obezwładniony i odstawiony na jeden z komisariatów w Portland. Policja przesłuchała świadków zdarzenia, a obecnie poszukuje dwóch kobiet, w obronie których wystąpiły ofiary. Organizacje muzułmańskie w USA opublikowały oświadczenia z wyrazami współczucia solidarności z rodzinami zamordowanych, niektóre deklarują również gotowość, by pomóc im finansowo.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. Halo, jest tu jakiś moderator? Proszę posprzątać te rasistowskie śmieci…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…