Wyciekły zdjęcia premier Ewy Kopacz z prosektorium w Moskwie, gdzie pojechała badać katastrofę smoleńską i pomóc na miejscu rodzinom ofiar. Na dwóch zdjęciach Ewa Kopacz się uśmiecha, co zbulwersowało opinię publiczną.

Uśmiechnięta Ewa Kopacz w prosektorium

Zdjęcia opublikowała dziennikarka i reżyserka Ewa Stankiewicz, twórczyni filmu o katastrofie smoleńskiej „ Stan Zagrożenia”. Zdjęcia przedstawiają premier Ewę Kopacz w moskiewskim prosektorium, w czasie identyfikacji ciał ofiar katastrofy lotniczej. Kopacz pozuje i uśmiecha się, pije kawę, w tle za nią widać czarne worki, prawdopodobnie z ciałami.

Katastrofa Tupolewa w 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym para prezydencka, podzieliła Polskę na zwolenników i przeciwników teorii o zamachu. Dziś ujawnione zdjęcia premier Kopacz na nowo uwydatniły podziały. Politycy prześcigają się w interpretacjach zachowania pani premier.

Tusk murem za Kopacz

Premier Tusk murem stanął za Ewą Kopacz. „Kiedy Ewa Kopacz pomagała rodzinom ofiar w najtrudniejszych sytuacjach, PiS z bezpiecznego ukrycia organizował akcję narodowego szczucia. I tak jest do dziś”- napisał na Twitterze były premier.

Opozycja tłumaczy zachowanie Kopacz stresem, nerwami i dyplomacją. Partią rządząca zarzuca jej nadskakiwanie Rosjanom i pogardę wobec rodzin ofiar i niestosowne zachowanie. Prawicowy publicysta Samuel Pereira zarzuca Tuskowi i Kopacz bałagan w śledztwie, dzielenie Polaków i bałagan w trumnach. W Polsacie red. Gozdyra zaprosiła polityków wszystkich partii, żeby w Debacie Dnia debatować nad tym, co oznacza uśmiech Ewy Kopacz, oraz jak bardzo jest niestosowny. Zdania jak zwykle są podzielone, a była premier Ewa Kopacz nie skomentowała jak dotąd sprawy. Dlaczego zdjęcia wypłynęły właśnie dziś, po 11 latach od katastrofy?

 

 

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Partia Razem: zmiana formuły kierownictwa. Zandberg i Biejat współprzewodniczącymi

Po niedzielnej konwencji partii Razem w Warszawie przed kardiologami pojawiło się wyzwanie…