Wobec Louisy Hanoune, sekretarz generalnej Partii Robotniczej Algierii, wydany został nakaz aresztowania, oraz że została ona, decyzją sądu wojskowego w Blidzie, zatrzymana. Stało się to 9 maja. Louisa Hanoune przyszła do sądu na zwykłe przesłuchanie w charakterze świadka.

Nie rozumiemy tego arbitralnego aresztowania. Wzburzenie z jego powodu jest całkowicie uzasadnione.

Louisa Hanoune od lat bezkompromisowo walczyła o demokrację, o swobody obywatelskie, o prawa kobiet. Zawsze stała po stronie ludu, po stronie uciśnionych.

Z jej poglądami można się zgadzać lub nie – ale nic nie może usprawiedliwić jej uwięzienia.

Domagamy się, by została natychmiast zwolniona.

*******************************

O aresztowaniu Louisy Hanoune Portal Strajk informował 12 maja. Wkrótce na naszych łamach ukaże się jej bardziej obszerna sylwetka.

Powyższy apel o uwolnienie towarzyszki Hanoune sformułował Międzynarodowy Komitet Łączności Robotników i Ludów. Jest on dystrybuowany w różnych krajach – we Francji do tej pory podpisało go około 200 przedstawicieli lewicy i związków zawodowych, w tym liderzy Francuskiej Partii Komunistycznej i Nieuległej Francji.

Portal Strajk całym sercem popiera kampanię na rzecz uwolnienia Louisy Hanoune. Podpisy pod apelem prosimy kierować na adres redakcja@strajk.eu

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Jak dostać mieszkanie socjalne? Przewodnik

Mieszkanie socjalne to forma pomocy, która ma zabezpieczyć jedną z głównych potrzeb, jaką …