Okazuje się, że po wystąpieniu prezydenta Szawkata Mirzijojewa, w którym wyraził troskę o zdrowie i kondycję młodych kobiet, urzędnicy państwowi sprawnie wdrożyli kontrolę. Kontrolę dziewictwa nastolatek.

fot, flickr.coml

Sprawę ujawnił portal centralasian.org. 9 listopada prezydent miał powiedzieć: „Chodzi o zapobieganie samobójstwom wśród młodych kobiet, które tracąc dziewictwo lub zachodząc w ciążę, postanawiają odebrać sobie życie, by uniknąć wstydu”. Jego obawy były uzasadnione: w Samarkandzie faktycznie w ostatnim czasie 145 młodych kobiet popełniło samobójstwo.

Jednak wątpliwe, że rozwiązaniem będzie przymusowe i masowe zaglądanie nastolatkom między nogi. A to właśnie postanowiło wdrożyć państwo. Do ginekologa na badanie pod kątem dziewictwa przymusowo wysyłane są uczennice szkół średnich oraz zasadniczych szkół zawodowych – aby ocenić „ile spośród nich prowadzi współżycie seksualne”.

Dziewczęta skarżą się, że dyrekcja komisyjnie prowadzi je do lekarzy, a wyniki badań nie są objęte tajemnicą i szeroko komentowane. Oczywiście wykryto przypadki ciąż u kilkudziesiąt uczennic ze szkół w Samarkandzie.

– Chcemy pomóc im w tej trudnej sytuacji życiowej. Naszym celem nie jest ich upokorzenie – powiedział mediom anonimowy urzędnik państwowej administracji. Oznajmił, że wiadomość o ciążach nieletnich została przekazana wyłącznie rodzicom dziewczynek i że państwo dba o dyskrecję w tym zakresie. Innego zdania są koleżanki z klas ciężarnych dziewcząt. Donoszą, że nauczyciele i pracownicy nie tylko znają wyniki testów, ale również pozwalają sobie na ich komentowanie, co jeszcze bardziej piętnuje ciężarne uczennice.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. trzeba by sprawdzić czy aby kot kaczora nie zaszedł był, bo widziano go z mocno rozczochraną sierścią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kolejna śmierć na granicy polsko-białoruskiej. „Absolutny kryzys humanitarny”

Kolejny człowiek zmarł na granicy polsko-białoruskiej. Irakijczyk, zatrzymany przez Straż …