Największy grzech narodowy zdaniem środowisk kościelnych to aborcja. Ta, której i tak zabrania wprowadzona dawno temu przez kościół ustawa.

Aleja Najświętszej Maryii Panny w Częstochowie / wikipedia commons
Aleja Najświętszej Maryii Panny w Częstochowie / wikipedia commons

Środowiska kościelne w ramach reakcji na odrzucenie całkowitego zakazu aborcji i Czarny Marsz zorganizowały na Jasnej Górze całodniową modlitwę przebłagalną za grzechy narodowe. W „Wielkiej Pokucie” uczestniczyło – według organizatorów – 100 tys osób.

Przez dwie godziny imprezę transmitowała telewizja publiczna. Z zapowiedzi, że modlitwa będzie w intencji przebłagania za grzechy narodowe, takie jak aborcja, pijaństwo, zawiść i uwikłanie w komunizm, pozostała jedynie aborcja.

Przed zgromadzonymi wystąpił m.in. operator filmowy, biorący udział w produkcji filmu o tym, „jak aborcja niszczy całe narody”. Ekipa filmowa została zaproszona przez środowiska pro-life do Wiednia. Zobaczyli tam krematorium do palenia „ciał niewinnych dzieci”. Filmowcy padli zatem na kolana, rozpoczęli modlitwę i zaczęli widzieć obrazy. Jednym z nich była kula ziemska otoczona brunatną skorupą, która oddzielała ją od promieni światła płynących z rąk Boga. Skorupa symbolizowała aborcję.

Kolejny prelegent – wnuk ginekologa – raczył modlących się opowieścią o dziadku, który dotąd dokonywał przerwań ciąży, aż dostał wylewu i w „nocy przyszła do niego jakaś postać, która stanęła przy jego łóżku, pobłogosławiła go i został uzdrowiony”.

Przedsięwzięcie pokutne prowadził przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Nie omieszkał zdefiniować, czym są grzechy narodowe. Według niego „to czyny przeciwko prawom osoby ludzkiej, poczynając od prawa do życia, nie wyłączając prawa nienarodzonych, czyny przeciwko nietykalności fizycznej, czyny przeciwko wolności drugiego człowieka, zwłaszcza przeciwko najwyższej wolności, jaką jest wolność wyznawania wiary w Boga i wielbienia go”.

W wystąpieniu Gądeckiego brak było bezpośredniego nawiązania, do odrzucenia przez PiS całkowitego zakazu przerywania ciąży. Wskazuje to, że rozmowy między Beatą Szydło i Kaczyńskim, z jednej strony, a przedstawicielami Episkopatu z drugiej, zakończyły się sukcesem. Kościół w zamian za nieatakowanie PiS dostanie wsparcie finansowe, a Kaczyński możliwość wykorzystania w zależności od potrzeb środowisk prolife’owych do bieżącej walki politycznej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. nie rozumię, grzechem jest uwikłanie w komunizm ? a przecież Jezus był pierwszym komunistą, gadki rodem z ciemnogrodu czy średniowiecza

  2. Problem z aborcją jest wywołany przez biskupów KK. Sprawa ta nie ma nic wspólnego z zasadami chrześcijaństwa ani z tym co nauczał Jezus. TO, ŻE CZŁOWIEK ISTNIEJE OD CHWILI POCZĘCIA ZOSTAŁO WYMYŚLONE PRZEZ BISKUPÓW stosunkowo niedawno. Jeszcze św. Tomasz z Akwinu (1225 – 1274) twierdził, że płód męski staje się człowiekiem po 40-tu dniach od poczęcia a płód żeński po 80-ciu dniach.
    Proces powstawania nowego człowieka trwa 9 miesięcyi umownie kończy się w dniu narodzin. Przez pierwsze 12 tygodni ciąży płód nie ma mózgu, czynności życiowe są sterowane mózgiem kobiety i dlatego w tym czasie jest częścią ciała kobiety. O POCZĄTKU FORMOWANIA SIĘ CZŁOWIECZEŃSTWA MOŻNA ZATEM MÓWIĆ OD 13-GO TYGODNIA CIĄŻY., bo wtedy zaczyna się formować mózg i zaczyna stopniowo przejmować sterowanie nowopowstającą istotą. DLATEGO WE WSZYSTKICH CYWILIZOWANYCH KRAJACH EUROPEJSKICH MOŻNA PRZERYWAĆ CIĄŻĘ DO 12-GO TYGODNIA CIĄŻY. CHYBA ŻE MA SIĘ NIESZCZĘŚCIE ŻYĆ POD RZĄDAMI ARABSKICH DZIHADYSTÓW LUB PARAFIAŃSKICH, KATOLICKICH BISKUPÓW.

    Walka z zakazem aborcji jest walką ze skutkami katolickiego terroryzmu psychicznego. A WALCZYĆ TRZEBA Z PRZYCZYNĄ czyli z terroryzmem biskupów

    1. Przypominam że jesteś na stronie startowej gejowskiej lewicy. To nie jest portal Rydzyka. Nie musisz tu opowiadać takich kocopołów ani nikogo przekonywać. Gejowskia lewica jest przeciwko zaostrzeniu obowiązującej obecnie ustawy. Gejowskia lewica jest za utrzymaniem status quo czyli zakazem aborcji ale z wyjątkami. Bo gdyby chciała znieść zakaz aborcji całkowicie to by zorganizowała marsz domagający się zniesienia zakazu aborcji a teraz organizuje marsz przeciwko zaostrzeniu obowiązującej ustawy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Sensacja wyborcza w Peru. Wiejski nauczyciel i związkowiec wygrywa z dużą przewagą I turę

Sytuacja przed wyborami w Peru powszechnie uchodziła za nieprzewidywalną, jednak w taki ob…