Rozpoczął się strajk zatrudnionych na krótkoterminowych umowach pracowników greckich służb azylowych. W ten sposób protestują przeciwko temu, że od kilku miesięcy nie dostają wynagrodzeń.

facebook.com/solidarni z Grecją

W ostatnich miesiącach dzięki umowie pomiędzy Unią Europejską i Turcją spadła liczba przybyszów docierających do Grecji. Jednak służbom azylowym przybywa pracy, bo większość uchodźców i migrantów, składa teraz w Grecji wnioski o status uchodźcy. Greckie służby azylowe są w związku z tym mocno obciążone pracą więc kilka miesięcy temu zwiększono tam zatrudnienie. Tyle, że stosując niestandardowe umowy o pracę.

Teraz zaś doszło do tego, że zdaniem związku zawodowego pracowników służb azylowych, osoby nie mające etatu od dwóch, a niekiedy nawet od trzech miesięcy, nie otrzymują pensji. Kilku pracownikom, wynajmującym mieszkania, z powodu niepłacenia czynszu i nieregulowania innych opłat grozi eksmisja.

Strajk ma trwać 2 dni. Towarzyszyć mu będzie demonctracja – jutro w centrum Aten.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosyjscy komuniści: fałszowaliście wybory

Komunistyczna Partia Rosyjskiej Federacji jest zdania, że rezultaty ostatnich wyborów parl…