Dziennikarze telewizyjni przyłapali znanego rabina na zarabianiu „przywracaniem do życia“ osób ze śmiercią mózgu. „Cudotwórca“, 81-letni rabin Eliezer Berland, w zamian za 20 tys. szekli oferował ożywienie mózgu, pracował na odległość. Stoi na czele ortodoksyjnej, chasydzkiej społeczności Szuwu Bonim, części czczcieli Nachmana z Bracławia. Duchowny-nabieracz cieszy się wielkim powodzeniem.

 Berland jest w Izraelu znany od dawna z proponowania chorym usług błogosławieństw kabalistycznych po uprzednim „co łaska“, ustalonym dość wysoko. Wiekowy rabin pojawia się wtedy w szpitalu nocą, otoczony dziesiątkami swych uczniów, by błogosławić beneficjentów. Personel nie ingeruje. Ale rabin bierze też pieniądze za pracę na odległość, szczególnie z osobami ze śmiercią mózgu.

 „Co najmniej raz na tydzień rabin dokonuje zmartwychwstania pacjentów w szpitalu, na różne sposoby“ – informował jego asystent, gdy dziennikarze mówili o 35-latce, której mózg nie odpowiada. „Tak, mogę to zrobić. Robiłem to już z osobami ze śmiercią mózgu, którzy byli całkowicie sparaliżowani albo mieli raka, bez szans na przeżycie. Za 20 tys. przebudzę ją, będzie cud. Jej mózg zacznie działać i wstanie“ – obiecywał sam rabin Berland.

 Sześć lat temu święty rabin musiał uciekać z Izraela, gdzie go ścigano za gwałty na kobietach, swoich uczennicach, w tym nieletnich. W 2016 r. skazano go jednak na półtora roku więzienia za różne agresje seksualne. Dzięki dobrym adwokatom, odsiedział tylko siedem miesięcy. Jego uczniowie wyjaśniają, że pacjent ze śmiercią mózgu może się czasem obudzić „niewidocznie“. Plaga różnej maści oferentów fałszywej „medycyny alternatywnej“ dotyka wiele krajów.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. A ja mam jedno pytanie – jak u niego ze skutecznością? Jest czy nie ma, bo w artykule ani słowa wzmianki, a to przecież ciekawe. A są za to jakieś bzdury o seksie, które nie mają nic wspólnego z uzdrawianiem.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Rosja odpowie na euro-sankcje za Nawalnego

Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Gruszko powiedział dziś, że „decyzja …