Kierowcy podmiejskich linii autobusowych kursujących w rejonie Machaczkały – stolicy Republiki Dagestańskiej, od dwóch tygodni prowadzą akcję strajkową, część z nich podjęła głodówkę.

http://www.kavkaz-uzel.eu

Spośród 100 kierowców zatrudnionych w firmie transportowej Machaczkałatrans do strajku przystąpiło 73. Od 14 maja szesnastu z nich rozpoczęło głodówkę. W piątek 18 maja jeden z głodujących został odwieziony do szpitala, ale nawet tam nie przerwał protestu, odmawiając przyjmowania pokarmu.

Protestujący zarzucają zatrudniającej ich firmie złamanie zawartej z nimi umowy. Zmieniono jej warunki w taki sposób, że kierowcy obecnie muszą dopłacać 3000 rubli na obsługę techniczną samochodów firmowych, którymi jeżdżą. To obniża ich zarobki do niedopuszczalnie niskiego poziomu.

Z protestującymi prowadzą rozmowy przedstawiciele miejscowych władz. Pierwsze spotkanie nie przyniosło żadnych konkretnych rezultatów. W środę 16 maja spotkał się z nimi przedstawiciel miejskiej administracji Machaczkały, jednak – jak twierdzą kierowcy – jedynie ich wysłuchał i oczywiście namawiał do przerwania protestu. Na kolejne spotkanie w dwa dni później przybył pełniący obowiązki burmistrza Machaczkały oraz wysłannicy z Ministerstwa Transportu. Również te rozmowy zakończyło się niczym.

W protest wmieszała się też prokuratura, której przedstawiciel spotkał się z delegacją protestujących, ale mimo przekazania mu dokumentów dotyczących nieprawidłowości w firmie, jedyne, co zrobił, to wezwał do przerwania głodówki.

Przedstawiciele firmy Machaczkałatrans, w której zatrudnieni są kierowcy do tej pory nie podjęli próby spotkania i rozmowy w celu rozwiązania problemu.

– Zamierzamy dalej głodować, dopóki problem nie zostanie rozwiązany – oświadczył cytowany przez portal Kawkazskij Uzieł kierowca Magomed.

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…