To radosna nowina dla ortodoksyjnych katolików płci męskiej – by zbadać nasienie, nie będą musieli naśladować Onana. Na pomoc bieży im jedno z łódzkich centrów medycznych.

www.flickr.com/photos/sass_face/lauraburns

W związku z tym, że onanizm jest uważany prze Kościół katolicki za grzech, łódzka placówka przekazuje pacjentom, pragnącym skorzystać z badania dotyczącego przyczyn niepłodności specjalną prezerwatywę, która, pozbawiona środków plemnikobójczych zachowuje nasienie męskie w stanie gotowym do badania.

Placówka reklamuje się tekstem „Badanie nasienia zgodne z zasadami etyki chrześcijańskiej.
„W celu oceny płodności męskiej w przypadku braku poczęcia pomocne jest badanie nasienia. Niestety, pomimo iż jest ono istotną składową procesu diagnostyczno-terapeutycznego przyczynowego leczenia niepłodności (TIT – Targeted Infertility Treatment) jest ono niejednokrotnie pomijane bądź odwlekane w czasie. Niewątpliwie jest związane to z samą specyfiką badania, a mianowicie z kłopotliwym, dla niektórych wręcz kontrowersyjnym i trudnym do zaakceptowania z punktu moralnego sposobem pozyskania nasienia na drodze masturbacji”. Aby dostarczyć materiał badawczy pragnącym żyć bezgrzesznie katolickim pacjentom wręczana jest „specjalna prezerwatywa. Umożliwia pobranie nasienia w drodze aktu małżeńskiego – 20 zł”. Placówka nie podaje, czy do prezerwatywy należy dostarczyć poświadczenie partnerki, że pozostaje z badanym w związku małżeńskim zawartym w kościele, a nie na przykład jest rozwódką lub, co gorsza, partnerką pozostającą bez ślubu.

Łódzka placówka stosuje leczenie niepłodności przede wszystkim metodą NaProTechnologii, choć prezeska zarządu kliniki zapewnia łaskawie, że nie jest przeciwniczką metody in-vitro.
Oczywiście pojawiają się pytania „Gazety Wyborczej”, jak pogodzić tę metodę badawczą z zakazem używania antykoncepcji, ale i na to znaleziono radę, propagowaną przez katolickie Radio Plus, które radzi specjalną prezerwatywę przekłuć szpilką.

Poza chwalebną chęcią pomożenia ludziom, którym religia zakazuje naturalnych i powszechnych zachowań, sytuacja z Łodzi jest jednak dowodem pewnej aberracji umysłowej na tle wyznaniowym.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Bernie Sanders zrobił koszulki z samym sobą, a dochód pójdzie na cele charytatywne

Zdjęcie senatora Berniego Sandersa w grubych wełnianych rękawicach, skulonego na krzesełku…