Lubelski Urząd Wojewódzki znęca się psychicznie nad kobietami, które poroniły lub urodziły dziecko obarczone śmiertelnym schorzeniem. Wszystkie te panie będą zmuszone do wypełnienia w szpitalu ankiety o nazwie „Niekorzystne zakończenie ciąży”. Są w niej pytania o rozmowę z psychologiem lub księdzem oraz prośba o jakąś „formę pamiątki po dziecku np. opaskę, karteczki z inkubatora”.

fot. pixabay.com/jhraskon

„Dokument zawiera wskazówki dla personelu medycznego, ankietę dla pacjentki, arkusz oceny Rekomendacji oraz informacje dla pacjentki i jej bliskich. Ewaluacja dokumentu będzie przeprowadzana okresowo” – można przeczytać w opisie „Rekomendacji postępowania z pacjentkami dla personelu medycznego oddziałów położniczo-ginekologicznych województwa lubelskiego”.

Dokument powstał z inicjatywy wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka (PiS) pod kierunkiem księdza oraz specjalistów w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Rekomendacja w zamyśle autorów ma podpowiadać jak postępować z kobietami w przypadku poronienia, urodzenia martwego dziecka, dziecka niezdolnego do życia lub obarczonego letalnymi schorzeniami. Tak naprawdę, zdaniem psychologów, jest sposobem na wywołanie niepotrzebnej traumy.

Widać to dokładnie w ankiecie, którą dostaną do wypełnienia pacjentki, które stracą dziecko.

1. Czy chciałaby Pani porozmawiać na temat tego, co się wydarzyło?

2. Czy życzy sobie Pani porozmawiać z psychologiem/osobą duchowną?

3. Czy chciałaby Pani porozmawiać na temat dziecka?

4. Czy chciałaby Pani porozmawiać o możliwości pożegnania się z dzieckiem?

5. Czy chciałaby Pani zobaczyć dziecko?

6. Czy chciałaby Pani otrzymać jakąś formę pamiątki po dziecku?

7. Czy chce Pani dokonać pochówku zmarłego dziecka?

8. Czy pozostawia Pani dziecko w szpitalu?

9. Czy decyduje się Pani na wykonanie badań genetycznych w celu określenia płci dziecka? (jeżeli do poronienia dojdzie do 16 tyg. ciąży)

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Seria zabójstw politycznych w Meksyku. Mafia przeciw lewicy

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Meksyku doszło do 64 morderstw działaczy społecznych …