Cokolwiek abstrakcyjnym poczuciem humoru – służącym wszakże dobrej sprawie – wykazali się organizatorzy letniego festiwalu w rumuńskim mieście Kluż-Napoka. Miasto, w polskich zapiskach historycznych znane pod nazwą Koloszwar, jest historyczną stolicy Transylwanii – i tegoroczną Europejską Stolicą Młodzieży .

W ramach imprez związanych z tym ostatnim tytułem – walkę o niego Kluż wygrał m.in. z Katowicami – od 30 lipca do 2 sierpnia odbędzie się tu festiwal pod enigmatyczną nazwą „Untold” (nieopisane, niepoznane), z udziałem najsłynniejszych europejskich DJów, takich jak Avicii, Armin van Buuren i David Guetta. Honorowe oddanie krwi pozwala zdobyć ulgowe bilety na imprezy, które na 10 scenach oglądać ma ponad 300 tysięcy ludzi.

Rodzinna kraina hrabiego Draculi cierpi na niedostatek chętnych do oddawania krwi – do grona dawców zalicza się jedynie 1,7 proc. populacji, a i to większość decyduje się na ten szlachetny gest wyłącznie w związku z operacją kogoś bliskiego. Drakulowa promocja obejmuje zniżkowe bilety dla każdego, kto odda krew w dowolnym punkcie krwiodawstwa w Rumunii do 24 lipca. Krwiodawcy, którzy dadzą się wyssać w Klużu, albo w specjalnie do tego celu uruchomionym mobilnym punkcie w Bukareszcie, mogą liczyć na darmową wejściówkę na jeden dzień festiwalu.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Druzgocący dla rządu raport NIK o walce z pandemią

NIK opublikowała raport z kontroli działań państwa polskiego w walce z pandemią COVID-19. …