Tym razem poważnie pobito ciężarną dziennikarkę pisma „Evrensel” Hazal Olmez.

www.flickr.com/photos/holdingsteadymarkreldy

Olmez jest w 6 miesiącu ciąży. Na ulicy w Stambule została napadnięta przez radykalnych islamistów.
– Szłam do domu po pracy swoją stałą trasą – mówi Olmez. – Nagle ktoś szarpnął mnie za włosy. Odwróciłam się i zobaczyłam kobietę w parandży, zapytałam ją, o co chodzi i ona zaczęła mi ubliżać, oskarżając, że chodzę w odsłoniętej odzieży i jestem zwolenniczką Gülena.

Według słów tureckiej dziennikarki, do napaści przyłączył się jeszcze jeden mężczyzna i jedna kobieta, którzy oznajmili, że od dzisiaj ma się ubierać tak, jak oni chcą i robić to, czego sobie życzą. Po chwili podszedł jeszcze jeden mężczyzna z długą brodą i powiedział, że od dawna śledzą cztery osoby w tej dzielnicy i przyjdzie kolej również na pozostałych, po czym kopnął dziennikarkę w nogę. Zachęcał też przechodniów, by przyłączyli się do bicia Olmez, co napadnięta odebrała, jako zachętę do linczu. Napastnicy bili Olmez nawet wtedy, kiedy już leżała na ulicy. Uratowała ja przypadkowa kobieta, która prosiła napastników, by zaprzestali bicia ciężarnej. Lekarz nie chciał jej wystawić świadectwa obdukcji, choć twierdził, że płód mógł zostać uszkodzony na skutek ciosów. Radził, by zwróciła się na policję.

To kolejny już w ostatnich dniach atak radykalnych islamistów na ulicach większych tureckich miast na kobiety, które, ich zdaniem ubierały się „nieodpowiednio” i jest świadectwem islamskiej radykalizacji tureckiej ulicy.

(na podstawie RIA Novosti)

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Jeśli wracają do takich zachowań, to Stambuł nie należy się Turcji. Niech wraca Konstantynopol !

  2. „To kolejny już w ostatnich dniach atak radykalnych islamistów na ulicach większych tureckich miast na kobiety” te słowa autora dedykuję innym autorom piszącym o biednych islamskich imigrantach . przykre

    1. Racja, być może jak tak dalej pójdzie, to również może ta Turczyna będzie musiała zdecydować się na emigrację. Wprawdzie pewnie chce, bo wygląda, że ma tam i fajną pracę i rodzinę , ale może się nie dać tak żyć w ciągłej obawie, że Cię ktoś pobije albo zmusi do ubierania w namiot.

      Tak, tak ja wiem zapewne nie o to ci chodziło. W twoim komentarzu o imigrantach myślisz zapewne o tych co biją, a nie myślisz o tej kobiecie. Ale to bardziej jej podobni emigrują, np Syryjczycy jedno z najbardziej sekularnych i liberalnych społeczeństwa tamtego regionu uciekający przed nawiedzonymi islamisami Z Isis których zrzuciła im na głowę grabieżcza wojna Zachodu o iracką ropę.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Ukraina: kolejarze solidarni z górnikami, oligarchowie zdecydowani zdławić protesty

Podziemny protest w kopalniach żelaza w Krzywym Rogu (południowo-wschodnia Ukraina) kontyn…