Donald Trump

Służby specjalne USA bija na alarm: Rosja znowu będzie ingerować w wybory prezydenckie w USA. Tym razem jednak po to, by poprzeć Trumpa.

Informację przedstawiła Kongresowi Shelby Pierson, dyrektor ds. zagrożeń bezpieczeństwa wyborczego Narodowej Agencji Wywiadu 13 lutego, ale skandal rozgorzał dopiero teraz i ujawnił go „New York Times„.

Shelby poinformowała kongresmenów, że Moskwa stara się o reelekcję Trumpa, co, jak można się domyślać, uważa za zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. W związku z tym, kontynuowała Shelby, Rosja kontynuuje próby wpłynięcia na wybory prezydenckie w USA w 2020 roku. Służby rosyjskie mają jakoby wykorzystywać konta na FB i już nie udają obywateli amerykańskich, chodzi tylko o to, by fałszywe wiadomości weszły do informacyjnego obiegu. Poza tym wywiad USA utrzymuje, że agenci rosyjscy wykorzystują serwery położone na terytorium Stanów Zjednoczonych, a nie, jak przedtem, za granicą.

Słowa Shelby mocno zirytowały republikańskich senatorów, którzy zaprzeczyli słowom dyrektor ds. zagrożeń bezpieczeństwa wyborczego Narodowej Agencji Wywiadu, tworząc komiczną sytuację: dowodzili, że Trump jest bardzo antyrosyjski i przeciwstawia się Rosji przy każdej nadarzającej się okazji.

Stanowisko służby specjalnej USA rozgniewało też samego Trumpa, który jest zdania, że to Demokraci nastawiają przeciwko niemu opinię publiczną i Kongres. Jego szczególne niezadowolenie wywołała fakt, że na wspomniane spotkanie zaproszono demokratycznego kongresmena, Adama Schiffa, który prowadził procedurę impeachmentu Trumpa, a który oczywiście czym prędzej ujawnił główne wnioski ze spotkania. Trump oznajmił, że zamierza zdymisjonować Josepha Maguire’a, dotychczasowego dyrektora struktury i na jego miejsce mianować Richarda Grenella, dotychczasowego ambasadora USA w Niemczech. Jak pisze NYT, wywiad uznał, że spotkanie z Shelby Pierson było „taktycznym błędem”, nie tylko dlatego, że prezydent USA się wścieka z tego powodu, ale przede wszystkim dlatego, że na spotkaniu były najprawdopodobniej przedstawione nowe, nieznane do tej pory fakty, których nie powinny znać postronne osoby.

Sytuacja, którą opisuje amerykańska gazeta, trąci nieco absurdem. Jeżeli Trump zostanie ponownie wybrany, to znowu zostaną wysunięte przeciwko niemu zarzuty, że stoi za tym Rosja i Putin, a każdy wynik wyborów, który nie będzie zwycięstwem demokratycznego kandydata, będzie można zakwestionować.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Taka ciekawostka: tekstu na gazeta.pl dotyczącego tego samego tematu nie można komentować :) Ciekawe dlaczego. Sądzę, że strach przed zjadliwą ironią tych czytelników, którzy jeszcze zachowali zdrowy rozsądek, w projankeskich mediach ciągle rośnie. Zapewne rośnie też liczba tych Polaków, którym powoli spadają łuski z oczu. Inaczej nie byłoby powodu do panicznych zachowań i każdy nadal pisałby sobie pod artykułami co mu w duszy gra. Jest też inne wyjaśnienie: być może jest to skutek ingerencji amerykańskiej ambasady. A właściwie amerykańskiej cenzury w Polsce. Bo dotychczas uniemożliwianie wstawiania komentarzy – zwykle zresztą idiotycznych – dotyczyło tylko tekstów „wrażliwych”, np o czyjejś śmierci.

  1. Pamiętasz film „Rejs” i monolog starszego pana — notabene „naturszczyk” i chyba były prokurator — który prawi o krytyce? Jak nie pamiętasz to ci zacytuję:
   „Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu… Mmmm… Tak, nie… Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.”
   I to by było na tyle (w temacie „czerskiej” krytyki) jak mawiał nieodżałowany Jan Tadeusz Stanisławski.
   Pozdrawiam.

  2. Jeszcze jedno — podziwiam redaktorów z Czerskiej za ich „jankeskie wygibasy moralne”, oni nienawidzą Trumpa i całej tej jankeskiej polityki a w tym samym czasie pokornie i na kolanach ssą jankeskiego ch……. z połykiem i bez obrzydzenia, zaprawdę pokręcone są meandry miłości czerskich do wuja Sama…..
   Myślę, że miłość czerskiej bandy do jankesowa umrze z chwilą ogłoszenia przez jankesów zakończenia wqrwiania Rosjan, póty amerykanie drażnią miśka dopóty mogą liczyć na miłość Michnika&kohorta…..
   Tylko, że oprócz Michników-jankesofilów taką samą miłością pałają RAZEMOWCY — gdzie się nie obrócisz to wiatr wieje w mordę miast w du.pę drogi Barbarusie, znikąd widoków na otrzeżwienie……

 2. Jestem panie Macieju jednym z nielicznych w tym kraju darzących Rosjan sympatią — pan chyba też — więc serdecznie polecam coś z rosyjskiej rozrywki, jest tych programów na jutubie od groma a nazywają się Уральские Пельмени, w stosunku do naszych kabaretów to Mount Everest!!!!
  Gdyby prezydent Putin podesłał to jankeskim wyborcom to zostałby wybrany „preziem jankesowa” jak nic.

  1. Kurza morda! Nawet pochwała dla Kolegi Zimioka jest cenzurowana!? Szczob was trastia mordowała!

 3. Oto com przeczytał – rzekła to ta tłuściutka Shelby:
  Shelby Pierson powiedziała w styczniu 2020 r., że ingerencja wyborcza „nie jest problemem tylko Rosji” i że „nadal martwimy się również o Chiny, Iran, podmioty niepaństwowe, „hakktivistów”. I szczerze mówiąc… nawet Amerykanie mogą próbować podważyć zaufanie do wyborów.” Powiedziała, że Rosjanie „już angażują się w operacje mające na celu wywarcie wpływu”, ale „nie mamy w tej chwili dowodów, że nasi przeciwnicy bezpośrednio przyglądają się ingerowaniu w liczbę głosów”

  To jankeski imperium jednak zdycha, oby wreszcie zdechło tylko niech nie pociągnie za sobą świata……..

 4. Ej, redakcjo, jeśli ni huhu nie jarzycie starego szpasu z komunistycznych czasów, to nie wycinajcie komentarzy (a może to przyczynek do podciągnięcia poziomu enteligiencji? ale swojego, swojego!)

  1. To nie cenzura, to moderacja!!!!! Ech ta nowomowa — dawniej np. w gabinetach rządzących kręcili się łapówkarze a teraz mówi się na nich lobbyści, , dawniej byłeś kaleką a dzisiaj jesteś sprawny inaczej, dawniej byłeś murzynem a teraz jesteś afropolakiem itd………

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Antyrasizm: amerykańskie miasta redukują budżety policji

Najnowszy przykład to Los Angeles. Rada miejska metropolii nad Oceanem Spokojnym przegłoso…