Lech Wałęsa, źródło: Wikimedia Commons.

Tak powiedział dziennikarzom „Die Welt”. Twierdzi, że jest gotowy stanąć na czele zrywu, „by ratować ojczyznę”.

Lech Wałęsa, źródło: Wikimedia Commons.
Lech Wałęsa, źródło: Wikimedia Commons.

Były prezydent zapowiedział, że podejmie walkę o swoje dobre imię: – Kaczyński stosuje wobec mnie, jak i wobec innych obywateli Polski, metodę szerzenia strachu i niepewności. Nie jestem jedynym, którego wziął na celownik – mówi Wałęsa w obszernym wywiadzie, którego lead brzmi: „Po zarzuceniu mu donosicielstwa, Lech Wałęsa walczy o swoją godność. Wzywa do stawienia oporu przeciwko nowemu polskiemu rządowi. Kto jest gotowy bić się za ojczyznę, ten może liczyć na jego wsparcie”.

To jednak sa kluczowe słowa wywiadu: „Gdy młodzi ludzie będą gotowi ratować ojczyznę, ja z kolei jestem gotowy ich poprowadzić i ze wszystkich sił wspierać ich w walce z ludźmi szerzącymi nienawiść”. Były szef „Solidarności” nie może ulec pokusie, aby nie komentować już zdarzeń dziejących się wokół niego na łamach bloga i zagranicznych mediów. Wygląda na to, że rozżalony Wałęsa będzie odpowiadał PiS-owi do upadłego. – Generał Kiszczak zlecił ich sfałszowanie. Pytam więc: dlaczego był gotowy mnie szantażować i oczerniać? I jeśli te dokumenty są prawdziwe: dlaczego trzymał je u siebie, skoro dla niego pracowałem? Być może dlatego, że, w imię jego wiary w komunizm, był skłonny sprzedać i zdradzić każdego agenta? Coś mi się w tej historii jednak nie zgadza – snuł przypuszczenia na temat teczek znalezionych w domu zmarłego generała.

– W cywilizowanym świecie taka kampania oszczerstw jest nie do pomyślenia. Można powiedzeić, że mają w rękach papiery na mnie, ale najpierw muszą udowodnić ich prawdziwość. Zamiast tego, dzieje się odwrotnie: najpierw mnie oskarżają, a potem zaczynają dowodzić autentyczności dokumentów. I dopiero potem chcą mi je pokazać. To niesamowicie głupie i barbarzyńskie. Jak można robić trakie rzeczy w wolnym świecie? Chcieli mnie zastraszyć i zdyskredytować. Chcieli mnie nawet zabić, mam na to świadków. I tak jak wtedy, mogą chcieć mnie teraz zabić, ale mnie nie pokonają – mówi na koniec. Wałęsa zapowiada również kroki prawne. Chce iść do sądu „przeciwko IPN i każdemu innemu, kto będzie stosował brudne sztuczki”, jednak warto byłoby, gdyby towarzyszyły temu rzadsze, a rozważne wypowiedzi. Nikt nie wybierze się raczej na wojnę domową nawet pod wodzą legendy „Solidarności”.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Wystarcza tylko jeden przyklad, by okreslic tego człowieka. Otoz dzialo sie to, gdy jeszcze mieszkał w bloku. Wracajac z pijackiej imprezy Lechu zapragnał napic sie mleka z transporteru stojacego przed klatka. Wyciagnał jedna…wypił, a wreszte butelek kopnał ze złoscia. Mleko sie wylało a wraz z nim egoistyczna prawda o prostaczku ze stoczni majacym za nic swoich braci.

  2. Mirajni udowadnia tylko że nie brakuje internetowych napinaczy,szczególnie takich,którzy ukrywają się pod pseudonimem,znam takich krzykaczy osobiście,do dzisiaj nie potrafią na mój widok wydukać choćby szeptem jednego słowa.

  3. Uważam że Lech Wałęsa zbłądził w swoim życiu,nie ma ludzi świętych i uważam że powinien powiedzieć prawdę,jednak stanowczo potępiam obrażanie tego człowieka,a wypowiedź A.Michnika jest bezczelna i nadaje się so zbanowania,Pan Lech Wałęsa już nie odgrywa żadnej roli jako polityk,dajcie mu spokój,cała moja rodzina głosowała na Wałęse zarówno w roku 1990 jak i w 1995 roku i tak samo cała moja rodzina łącznie ze mną jest zawiedziona postępowaniem Lecha Wałęsa a szczególnie oburzaliśmy się związkami byłego prezydenta z PO i jego poparcie dla podniesienia wieku emerytalnego,kiedy to powiedział że pałowałby tych co protestują przeciw podnoszeniu wieku emerytalnego,ale jestem ja jako człowiek wstrząśnięty wiadrami pomyj jakie są na Wałęsę wylewane,Wałęsa jest dzisiaj człowiekiem zaszczutym i nie dziwie mu się że nie panuje nad emocjami,nie mam zamiaru przyłączać się do tej wrednej nagonki,nikt z Was nie wie dlaczego Lech Wałęsa podpisał to zobowiązanie,ten człowiek ma ośmioro dzieci,może mu grozili że zaszczują mu rodzinę,co powiecie Wy wszyscy kiedy do tego człowiek przyjdzie seryjny samobójca,każda rewolucja pożera swoje własne dzieci,ja jednak chociaż jestem zawiedziny postępowaniem byłego prezydenta to jednak mam sentyment do Wałęsy,był niewątpliwie świetnym charyzmatycznym trybunem ludowym,jednak słabym prezydentem,nie tylko dlatego że miał zobowiązania wobec komunistów,ale nawet jakby był naprawdę niezawisły w swoich czynach to wówczas również by się nie sprawdził,ponieważ nie posiadał wykształcenia odpowiedniego na to stanowisko,nie znał też języków,taki człowiek może tylko i wyłącznie wykonywać polecenia innych,jak nie Czesława Kiszczaka to Leszka Balcerowicza,równie dobrze ktoś kto się nie zna na mechanice a zostanie zatrudniony w warsztacie samochodowym nie jest zdolny do samodzielnego zadania,stąd nie tytułuje się go mechanikiem a jedynie pomocnikiem mechanika,tak samo ktoś kto nie zna się bardzo dobrze na ekonomi,prawie i geopolityce nie zna języków nie może być dobrym samodzielnym premierem czy prezydentem,prawda wyszła na jaw więc dajcie już Wałęsie spokój niech ten człowiek żyje sobie nawet sto lat w dobrym zdrowiu,kto z Was jest bez winy niech pierwszt rzuci kamień.

  4. Nowa zadyma i nowe możliwości zarobku ciekawe kogo znów bolek będzie kablował dla niego to obojętne byle była kasa, młodzież ma przykład że przy podobnych zadymach nie Polska jest najważniejsza tylko kasaaaaaaaaa stolce i władza

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Niewygodny przeciwnik Kaczyńskiego – Marian Banaś odkrywa karty

Zdania z ust Mariana Banasia, szefa NIK, jakie padły podczas rozmowy w programie radiowym,…