Kolejne chuligańskie ataki na lokale, w których przyjmują interesantów posłowie prawa i Sprawiedliwości. Sprawcy na razie nie wykryci.

https://twitter.com/LukaszSchreiber/status/947855945895473152/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tvn24.pl%2Fwiadomosci-z-kraju%2C3%2Fatak-na-biura-poslow-pis-schreibera-lisieckiego-i-krasnodebskiego%2C802859.html

To nie były duże szkody: zniszczono drzwi, zamalowując je, w Nakle nad Notecią. Tam swoje biura mają: poseł PiS Łukasz Schreiber i europoseł z tej samej partii Kosma Złotowski. W Warszawie zniszczono zamki, zaklejając je lepką substancją, we wspólnym lokalu posła Pawła Lisieckiego i europosła Zdzisława Krasnodębskiego. Policja pracuje nad wykryciem sprawców. O ich politycznych motywacjach mogą świadczyć napisy, który widać na fotografiach zrobionych przez posła Schreibera. „Macie krew na rękach. Piotr Szczęsny zginął przez was”, głoszą namalowane hasła.

Te działania, o jednoznacznie chuligańskim charakterze, zostały przez środowiska związane z partią rządzącą odebrane jako ataki, będące wynikiem atmosfery agresji, nakręcanej przez „totalną opozycję”. Wiążą je w jedną całość z podpaleniem drzwi biura poselskiego Beaty Kempy w grudniu 2017 r. i wcześniejszym zamalowaniem drzwi do lokalu wspólnie wynajmowanego przez Andrzeja Melaka, Ewę Tomaszewską i Jarosława Krajewskiego z PiS. Wówczas Andrzej Melak powiedział: „Tam, gdzie się cały czas podpuszcza i napuszcza, bardzo łatwo sprowokować ludzi do tego, by szkodzili tym, którzy ich zdaniem są winni. Czego się można spodziewać: pobicia, zabójstwa tak jak w Łodzi?

– Skoro opozycja jest totalna, sama siebie tak nazywa, skoro mówi, że będzie przejmować władzę nie poprzez kartkę wyborczą, ale poprzez ulicę i zagranicę, to potem tego są takie konsekwencje – powiedział z kolei w radiu minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.

Zapewne sprawcy zostaną w szybkim czasie znalezieni. I najważniejsze będzie, czy postawione im będą zarzuty za chuligaństwo, czy może za terroryzm?

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Władze Politechniki Warszawskiej o wtargnięciu policji: akt naruszenia autonomii nie notowany od dekad

Jest reakcja władz Politechniki Warszawskiej na wtargnięcie policyjnego oddziału na teren …