Jutro w południe, na ul. Ciszewskiej 3/6 odbędzie się blokada eksmisji emerytki z rodziną. Mają trafić do „pomieszczenia tymczasowego”, a po trzech miesiącach – na ulicę.

facebook.com/blokada eksmisji na bruk
facebook.com/blokada eksmisji na bruk

Na Ciszewskiej mieszka 66-letnia Alina Kalińska, emerytka chorą na serce, jej córka chora na tarczycę i zięć, który zarabia ok. 1 tys. zł miesięcznie. Kiedyś był to lokal komunalny – Kalińscy nigdy nie spóźniali się z czynszem. Zostało jednak „odzyskane” wraz z lokatorami przez spadkobierców przedwojennych właścicieli. Jak wyjaśnia Agata Nosal-Ikonowicz z Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej, ci zaproponowali mieszkańcom sprzedaż mieszkań po rynkowej stawce. – Syn Kalińskiej chciał to mieszkanie kupić, ale nie miał dość pieniędzy. Zapłacił za część, przez jakiś czas lokal był współwłasnością, potem – mimo braku wpłaty – przeszedł na wyłączną własność syna Kalińskiej, razem z kosmicznym długiem – wyjaśnia. Ten wyjechał za granicę, nie utrzymuje z matką i siostrą kontaktu, a mieszkanie zostało zlicytowane – przy czym, jak zawsze w takich przypadkach, nowy właściciel doskonale wiedział, że razem z tanim lokum kupuje „problem” w postaci lokatorów.

Kalińscy zostaną wyeksmitowani do tzw. „pomieszczenia tymczasowego”, a później na ulicę. Burmistrz dzielnicy Włochy Michał Wąsowicz obiecał, że mieszkanie socjalne się znajdzie, potrzeba jednak czasu. Tymczasem nowy właściciel, Stanisław Zaborowski, nie chce czekać i chce eksmitować już dzisiaj. Komornik też nie zgadza się na zwłokę, mimo interwencji Wąsowicza. Kancelaria złożyła do sądu pismo o wstrzymanie egzekucji, jednak ze względu na opieszałość sądów nie zostało nawet rozpatrzone. W związku z tym KSS zdecydował o organizacji blokady eksmisji – jeśli nie dojdzie do wykonania wyroku, uda się kupić kilka cennych miesięcy, w czasie których dla emerytki znajdzie się lokal socjalny.

Wszystkich, którzy nie godzą się na wyrzucanie „na bruk na raty” chorej na serce emerytki, zapraszamy w imieniu redakcji Strajk.eu na blokadę eksmisji na godzinę 12, na ul. Ciszewską 3 m. 6 w Warszawie.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rajd ku czci zapomnianych partyzantów

W okolicach Radomska odbył się Rajd Rowerowy Śladami Walk Gwardii Ludowej i Armii Ludowej …