Nie czekając na reakcję rządu, stołeczni taksówkarze postanowili na własną rękę podjąć walkę ze korporacją Uber, która od 2014 roku prowadzi działalność w Polsce. Auta przewoźników ucierpiały pod zagłębiem imprezowym w centrum Warszawy.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę u zbiegu ulic Mazowieckiej i Parkingowej.  W okolicy funkcjonuje kilka klubów, a nad ranem klienci poszukują taksówek. Sytuację opisał facebookowy profil Taryfa24, prowadzony przez licencjonowanych kierowców. „Dzisiejszej nocy w Warszawie, niektórzy kierowcy Ubera przeżyli ciężkie chwile. Pod kilkoma popularnymi klubami nieznani sprawcy sprawili lewusom przykrą niespodziankę. Wysadzający klientów uberowcy ,,witani” byli ciemną, śmierdzącą cieczą, coś jakby na bazie oleju i odchodów. Gdzie? Wszędzie! Po szybach, po karoserii” – czytamy we wpisie, przedstawiającym również kilka zdjęć obryzganych samochodów.

NOC SZOKÓW !Dzisiejszej nocy w Warszawie, niektórzy kierowcy Ubera przeżyli ciężkie chwile. Pod kilkoma…

Opublikowany przez Taryfa24 na 18 marca 2016

Taksówkarze są wściekli, gdyż Uber stosuje nieuczciwe metody konkurencji. Jego kierowcy nie mają zamontowanych liczników, nie opłacają też licencji, która jest warunkiem do legalnego przewozu osób oznakowaną taksówką. Przejazdy Uberem są znacznie tańsze od kursów licencjonowanymi autami, jednak ogólny bilans społecznych strat i zysków jest zdecydowanie negatywny, biorąc pod uwagę szczególnie zjawisko zaniku stabilnych miejsc pracy.

Uber na całym świecie stał się symbolem uśmieciowienia sfery usług. Kierowcą międzynarodowej korporacji może zostać każdy, kto zarejestruje się w systemie, będącym platformą pośredniczącą pomiędzy klientami a przewoźnikami. Firma zapewnia, że każdy z kierowców posiada własną działalność gospodarczą, kasę fiskalną i ubezpieczenie, jednak wyniki kontroli przeprowadzonych w polskich miasta pokazują coś zgoła innego.

 

WIELKIE ŁOWY !!!Dziś o 10.00 ITD połączone siły ITD i WRD przeprowadziły zmasowany atak na nielegalnych ! Zaangażowano…

Opublikowany przez Taryfa24 na 8 maja 2015

Taksówkarze z Warszawy zapowiadają kontynuowanie walki ze śmieciową konkurencją. Dziś w nocy akcja bezpośrednia ma zostać powtórzona. „Tak się może zdarzyć, gdy się udaje taksówkę… Dobrze, że nie ucierpiał żaden z klientów uberpatologii, chociaż w przyszłości wszystko może się zdarzyć…” – czytamy na profilu Taryfa24.

Żaden z zaatakowanych pseudotaksówkarzy nie zgłosił się jak na razie na policję, jednak głos zabrała polska centrala Ubera. – Takie akty wandalizmu skierowane przeciwko współpracującym z nami partnerom nie powinny mieć miejsca. Udzielimy kierowcom korzystającym z Ubera wszelkiego koniecznego wsparcia przy składaniu zawiadomień na policję – powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl Ilona Grzywińska, rzecznik prasowa Ubera w Polsce.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „Żaden z zaatakowanych pseudotaksówkarzy nie zgłosił się jak na razie na policję, jednak głos zabrała polska centrala Ubera.”

    Czyli co? Mam rozumieć, że to tylko czarny PR ze strony UBERA?

  2. Z tym, że UBER oferuje znacznie tańsze usługi, to półprawda. Ci którzy korzystali z ich usług już się parę razy przekonali, że czasem potrafią znacząco podnieść stawki za przejazd.

    A co do taksówkarzy. Nie wiem kto zorganizował te akcję, ale sądząc po reakcjach, najwięcej na tym skorzysta sam UBER. Właściciele firm taksówkarskich niech się lepiej obudzą i zrewidują metody walki, bo w ten sposób za parę lat będą musieli zwijać biznes.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zaskakujący ruch białoruskich władz: Polacy bez obowiązku wizowego

Podczas gdy stosunki miedzy Warszawą a Mińskiem są na mniej więcej podobnym poziomie jak m…