Share Button

22-latek rzucił się na parę Ukraińców na ulicy na warszawskim Mokotowie. Zwyzywał ich, następnie pobił mężczyznę i oboje potraktował gazem łzawiącym. Bo rozmawiali w swoim języku.

fot. tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

– Nie podobało mu się, że para rozmawia ze sobą w innym języku. Gdy kobieta nie odpowiedziała na wulgarne uwagi napastnika, ten podbiegł do jej partnera i zaczął bić go pięściami po twarzy i głowie. Zadał mu kilka ciosów. Nie słuchał próśb i płaczu wystraszonej kobiety. W pewnym momencie pokrzywdzonemu udało się wyrwać. Wówczas napastnik potraktował ich oboje gazem łzawiącym. Przy tym przez cały czas wykrzykiwał wobec nich wulgarne słowa o podłożu rasowym i znieważał z powodu ich przynależności narodowej – powiedział mediom aspirant Robert Koniuszy z Komendy Rejonowej Policji na Mokotowie.

Zaatakowani Ukraińcy zaczęli uciekać, schronili się w najbliższej restauracji, 22-letni Adrian M. jednak również tam wpadł i próbował dostać się na zaplecze, gdzie ukryła się para. Krzyczał do obsługi, żeby „wydać mu Ukraińców, to zrobi z nimi porządek”. Na miejsce wezwano policję. Mężczyzna trafił do aresztu, a kiedy wytrzeźwiał (był pod wpływem alkoholu podczas całego zdarzenia), usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia obcokrajowców z powodu ich przynależności narodowościowej. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

To nie pierwszy tego typu incydent w stolicy. Profesor Jerzy Kochanowski z Instytutu Historycznego UW został pobity w tramwaju za to, że rozmawiał ze znajomym cudzoziemcem po niemiecku.

Share Button

8 komentarzy

 1. pawel napisał:

  naczytał się bzdur w polskich mediach usłyszał ze mówią po rosyjsku to pomyślał ze przesłał ich Putin jeszcze do tego bandera Wołyń itp.. konsekwencje braku wiedzy są smutne a teraz stają się niebezpieczne

 2. Do władz: uprzejmie ale stanowczo proszę o bezwłoczną neutralizację tego zgarniętego bandyckiego śmiecia. To ewidentny chwast, w pożyteczną roślinkę się nie zamieni. Puszczony wolno lub ukarany symbolicznie jeszcze skrzywdzi tragicznie jakichś ludzi. Umieszczenie go w pensjonacie All Inclusive na lata za pieniądze zaharowanych podatników jest w najwyższym stopniu niemoralne wobec mnóstwa rodaków biednych, schorowanych, opuszczonych, którym raczej należy się pomoc.
  Z góry dziękuję za pozytywne rozpaprzenie ;-) mej prośby.

 3. Jeżeli nie prowokują gloryfikacją OUN-UPA to napadanie na nich jest karygodne!
  Ps. Na Ukrainie za obrazę OUN-UPA można iść do więzienia!

 4. Abdul abdulawycz napisał:

  Strategiczne partnerstwo niemiecko-ukraińskie ujawnia się na kolejnym portalu

 5. :))) napisał:

  Lance do boju, szable w dłoń, banderowca goń, goń, goń!

 6. sru napisał:

  jak mordowali polaków to pies z kulawą nogą się nie zainteresował, po wtóre politycy i media uczą agresji czego się spodziewać

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*