Ponad 12 tys złotych ściągnął z prywatnego rachunku Hanny Gronkiewicz-Waltz warszawski urząd skarbowy. To efekt demonstracyjnego nie reagowania na wezwania komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Prezydent Warszawy zapłaciła za olewanie spotkań komisji /facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz nadal nie zamierza składać wyjaśnień w sprawie nieprawidłowości przy przekazywaniu w prywatne ręce warszawskich kamienic. Prezydent nie stawiła się łącznie na sześciu posiedzeniach komisji. HGW tłumaczyła, że organ nie ma legitymacji prawnej do zajmowania się sprawą. „Uważam, że ona (komisja – przyp. red.) jest niekonstytucyjna, w związku z czym ja się nie stawię” – mówiła w czerwcu, dodając, że jest do dyspozycji „każdego innego organu o charakterze konstytucyjnym”. Ponadto Gronkiewicz-Waltz  odwołała się od decyzji komisji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

 Każda absencja kosztowała HGW 3 tys. zl. Dwa tygodnie temu komisja nie zgodziła się na uchylenie czterech z sześciu kar nałożonych na polityczkę. Dziś rano Polska Agencja Prasowa podała, że należność została wyegzekwowana. Zapytany o sprawę wicepremier Mateusz Morawiecki stwierdził w TVN24: „Chcemy żyć w państwie, gdzie tak samo karze się winy bardzo bogatych i bardzo ustosunkowanych osób, jak i normalnych zjadaczy chleba. I pewnie w tym przypadku miał miejsce taki automatyzm”
– Ściągnięcie grzywien z konta pani prezydent Hanny Gronkiewicz – Waltz to kolejny dowód na to, że komisja weryfikacyjna działa skutecznie – powiedział przewodniczący komisji Patryk Jaki. – Doprowadziliśmy do tego, że za te kary nie zapłacili warszawiacy ze swoich podatków, tak jak chciała tego wiceprzewodnicząca PO. Państwo przestaje być teoretyczne i egzekwuje równość wobec prawa wszystkich obywateli, także tych silnych – dodał.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Dostałem w życiu dwa mandaty,jeden od straży miejskiej w okolicach Poznania w 2011 roku,kiedy to jadąc w delegację do Poznania zatrzymaliśmy się za potrzebą w lesie,wówczas nas namierzono,ja dostałem 50 złotych mandatu,oczywiście nabijali sobie kabzę w ten sposób,jednak mandat ten zapłaciłem,drugi mandat dostałem już w Pile,zupełnie słusznie,było to w kwietniu,i też go zapłaciłem w kwocie 110 złotych,dlatego uważam że mandat słusznie został ściągnięty z prezydent Warszawy,gdyby zwykły człowiek tak się zachowywał jak HGW już dawno siedziałby w więzieniu,albo wyleciał na bruk.

  2. Hanna Gronkowiec-Walc, to odrażający typ, pamiętam jak będąc prezesem NBP pożyczała obcym pieniądze na 1%.
    Zapytana przez dziennikarzy komu pożycza, zasłaniała się arogancko tajemnicą bankową. Tylko ludzie jej pokroju, mogli ją wybrać na prezia Warszawy. Będąc prezesem NBP często jeździła na Jasną Górę, mówiła prasie, że nawiedza się z „Duchem Św”. PS. Chodziły też słuchy, że podobno jest elitarnym członkiem Opus Dei.

  3. Gdyby zwykły człowiek, obojętnie czy pod rządami PO czy pod rządami Pisuaru,czy czyimikolwiek rządami nie stawił się na wezwanie, zostałby tam zawleczony w kajdankach, a gdyby przyszło mu do głowy mówienie o niekonstytucyjności, dodatkowo zostałby przez polską policję skatowany tak, że szybko zapomniałby o takich „fanaberiach”… Ot różnica maleńka taka…

  4. I co, cieszycie się, że kto jest żydem, sorry – przestępcą, ustala minister Jaki na zlecenie Jarosława Smoleńskiego?
    To lekarstwo jest groźniejsze od choroby.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Francja: potężne manifestacje przeciw reżimowi Macrona, Paryż w ogniu [wideo]

Francuzi wyszli dziś drugi raz na ulice, by protestować przeciw ostremu skrętowi autorytar…