Szanse socjalisty Jeana-Luca Melenchona w zbliżających się wyborach prezydenckich we Francji rosną bardzo szybko. Jego najwięksi przeciwnicy, klasa próżniacza, dali właśnie kolejny powód do udzielenia mu poparcia.

Jean-Luc Mélenchon.

Sensacyjną  wiadomość podał serwis internetowy Bloomberg.  Dziennikarze Helene Fouquet i John Follain opisują zasłyszane w jednym z wytwornych paryskich lokali gastronomicznych rozmowy. Sami także starają się nawiązać dialog; zarówno z klientelą jak i personelem. Chodzi o Bistro Volnay znajdujące się niedaleko placu Vendome.

Z relacji dziennikarzy wynika, że postać Melenchona nie schodzi z ust ucztujących tam bogaczy. Twierdzą, że bardzo duża część klienteli rozważa natychmiastową emigrację w wypadku ewentualnego zwycięstwa tego kandydata. Przypominają także, że podobne emocje towarzyszyły w 1981 r. wyborom, które wygrał lewicowy Francois Mitterand. Milionerzy mówili o emigracji, a prawicowe media wieszczyły rychłe pojawienie się radzieckich czołgów na ulicach Paryża.

Dziennikarze postanowili spytać o zdanie właściciela luksusowego wyszynku – 45-letniego Phelippe Marquesa.

– Ludzie mówią, że jeśli Melenchon wygra, opuszczą kraj. Jestem pewien, że w takim wypadku, wcześniej czy później, ja także będę musiał uciekać – stwierdza paryski burżua, którego restauracja sąsiaduje z jubilernią Cartier, centralą Chanel, hotelem Ritz i paryskim oddziałem J. P. Morgan.

– Nie ma szans na żadną gospodarkę z prezydentem Melenchonem. On myśli tylko o podatkach i ograniczeniach. To będzie gorszy cios dla naszej gospodarki niż wszystkie ataki terrorystyczne razem wzięte – dodaje, w swym kuc-komentarzu, Marques.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Uciekajcie do Polski. Zacznie się już niedługo globalne oczyszczenie. 1/3 ludzkości przeniesie się do wieczności. Upadną te kraje które odrzuciły Jezusa jako Króla. Znikną systemy polityczne i rządy na zawsze. Zapadną się wyspy i części kontynentów.Paryż, Londyn, Rzym przez zatwardziałość serc znikną. Polska ze względu na nieliczną „resztę” zostanie wywyższona pośród narodów Europy. Niemców pozostanie tyle co liści pod dębem. Nastanie 1000 Królestwo Maryi i Jezusa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

,,Zjednoczeni osiągniemy wszystko” – przywódcy krajów Ameryki Łacińskiej spotykają się w Meksyku

Przywódcy krajów latynoamerykańskich zainaugurowali wczoraj 6. szczyt Wspólnoty Państw Ame…