Złotousty, a do tego niepoprawny politycznie – taki wizerunek swojej osoby zdaje się kreować szef polskiego MSZ. Tym razem, mówiąc o wizycie prezydenta Dudy w Stanach Zjednoczonych Witold Waszczykowski stwierdził, że Polska „odeszła od murzyńskości” w stosunkach z Waszyngtonem.

Jeszcze żaden minister spraw zagranicznych tak regularnie nie stawał się pośmiewiskiem mediów społecznościowych (i nie tylko). Witold Waszczykowski zdążył już olśnić polski internet wypowiedziami o obcych wobec polskości rowerzystach i wegetarianach oraz sprzeciwem wobec „mieszania się ras” w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Bild”. We wtorek minister pokazał, że jego potencjał w zakresie generowania wypowiedzi żenujących jest jeszcze spory.

 – Odeszliśmy od murzyńskości. W ciągu zaledwie czterech miesięcy miałem okazję spotkać się z Sekretarzem Stanu USA, kongresmenami, spotkania miał minister Macierewicz, premier Szydło jedzie z wizytą do Stanów – wypalił Witold Waszczykowski w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem na antenie TVP Info.
Szef MSZ dodał jeszcze, że odmowa spotkania z polskim prezydentem w wykonaniu Baracka Obamy nie jest niczym nadzwyczajnym, gdyż amerykański przywódca podczas trwającego właśnie IV Szczytu Bezpieczeństwa Nuklearnego zwyczajnie nie ma czasu.
– Na czym miałby polegać ten afront Obamy wobec prezydenta? Prezydent Obama uznał, że spotka się z przywódcami trzech państw azjatyckich. Czy oznacza to afront dla przywódców państw europejskich, jak Merkel? Apeluję do dziennikarzy: Nie kłamcie! Nie było umówionego spotkania bilateralnego z Obamą, które Obama mógłby zerwać. Do tego spotkania dojdzie, tylko w formule kurtuazyjnej – mówił Waszczykowski do dziennikarzy. 

W mediach społecznościowych zawrzało. Do sprawy odniósł się m.in. Tomasz Lis.

Komentatorzy zwracali również uwagę, że z niefortunnych słów Waszczykowskiego będzie musiał się tłumaczyć Andrzej Duda podczas spotkań z amerykańskimi ekspertami i dziennikarzami. Zupełnie jakby mało było innych niewygodnych tematów, których wolałby uniknąć…

To, że bon moty polskiego ministra zapiszą się w annałach historii dyplomacji wieszczy publicysta Krytyki Politycznej, Jakub Majmurek.

Od jutra w międzynarodowym układzie SI jednostką gafy dyplomatycznej oficjalnie zostaje Waszcz. (Wz) Na ogół gafy…

Opublikowany przez Jakub Majmurek na 29 marca 2016

 

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Cały wspołczesny zidiociały lewacki świat. czarni podkładają bomby, zabiją Europejczyków, a wielki szum robi się o słowo. Sto lat za murzynami też jest grzeszne? Wiadomo, że czarni to prymitywna kultura bez dorobku cywilizacyjnego. RPA schodzi na psy i gospodarczo i kulturowo od momentu dopuszczenia murzynów do władzy

    1. Niestety, ale musisz się pogodzić z tym, że katolictwo jest jeszcze gorsze co panu bohaterze artykułu widać.

    2. „czarni podkładają bomby, zabiją Europejczyków” – jakieś przykłady, prawacka dziwko

    3. Przecież to troll albo idiota, a wy dajecie mu satysfakcję…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Niewygodny przeciwnik Kaczyńskiego – Marian Banaś odkrywa karty

Zdania z ust Mariana Banasia, szefa NIK, jakie padły podczas rozmowy w programie radiowym,…