Administracja Trumpa przykręciła dziś śrubę swojej polityki antyaborcyjnej: „Pieniądze podatników amerykańskich nie będą finansować aborcji” – zadeklarował na konferencji prasowej szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo. Stany Zjednoczone wstrzymują dotacje dla zagranicznych organizacji pozarządowych praktykujących aborcję bądź działających na rzecz jej praktykowania.

Już w 2017 r. prezydent Trump wyszedł z tym pomysłem. Wprowadzone restrykcje są nazywane „polityką z Meksyku”, bo zostały ogłoszone za prezydencji Ronalda Reagana w 1984 r. z okazji toczącej się tam konferencji międzynarodowej. Potem zostały anulowane przez demokratycznego prezydenta Billa Clintona, wprowadzone powtórnie przez administrację George’a W. Busha i znowu anulowane przez Baracka Obamę.

Pompeo podkreślał, że dzisiejsza decyzja uniemożliwi wszelką pomoc organizacjom kobiecym przychylnym aborcji. Administracja będzie dodatkowo ścigać te amerykańskie organizacje, które zechcą finansowo pomagać „światowemu przemysłowi aborcji”.

W 2017 r. liczne organizacje progresywne i obrony praw kobiet żywo krytykowały zamiary Trumpa i „politykę z Meksyku”. Według nich, doprowadzi ona do zamknięcia licznych klinik na świecie, szczególnie w biednych krajach i podniesie liczbę podziemnych aborcji, w warunkach niebezpiecznych dla zdrowia kobiet.

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. -Dziwne jesteście -i bardzo dziwny jest TEN DZIEŃ przed Tym JUTRZEJSZYM SZABASEM przed PRAWOSŁAWNA WIELKANOCĄ 2019 niby ta jutrzejsza Sobota jest pokazana w tym teledysku ” HAPPY ” z tą grą w kosza Młodych KOREANEK ” WJSN ” i w jednym teledysku GUGUDAN jako 26 Listopad co prawda na szybie !! -Z Kolei ( G) I-DLE tańczą wyraźnie na tle wzorów z Tych PRAWOSŁAWNYCH WIELKANYCH JAJ Malowanych i Serwetek -ale ROSJANIE mogą znów stchórzyć po raz kolejny przez cały ten kolejny KWIECIEŃ -także i w tym dziś 2019 Roku -kolejny kwiecień -choć tak palcami KOREANEK pokazywany -który dla protestantów i katolików już prawie minoł !!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Estonia: Jak rozpadła się prawicowo-liberalna koalicja rządowa

14 stycznia 2021 roku oficjalnie upadł drugi rząd premiera Jüriego Ratasa. Koalicja utworz…