Żandarmeria papieska usunęła bezdomnych z placu Świętego Piotra. Odbyło się to za wiedzą papieża Franciszka. Oficjalnym powodem tych działań była „troska o godny i przyzwoity wygląd okolic Watykanu”.

/wikimedia commons

W okolicach placu mieszkają bezdomni z wielu krajów. Nie brakuje i Polaków. Śpią pod arkadami kamienic, oraz tuż przy watykańskim biurze prasowym i kolumnadzie Berniniego.

Władze uznały zatem, że miejsca te stały się zaniedbane i zanieczyszczone. Zwrócono uwagę, że na barierach ochronnych biedacy suszą swoją bieliznę i ubrania, a niektórzy żebrzą.

W mediach pojawiły się apele o powstrzymanie „degradacji” okolic Watykanu, jaka negatywnie wpływa na turystów, którym nie w smak są takie widoki.

Żandarmi usunęli bezdomnych i w te miejsca wysłano od razu firmy sprzątające, które przeprowadziły „prace porządkowe wokół placu Świętego Piotra”.

We włoskich mediach zaroiło się od enuncjacji, że taka interwencja spowoduje, że rejon bazyliki watykańskiej będzie „utrzymywany w porządku” i nie będzie tam dochodzić do „gorszących scen, jakie mają tam miejsce”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Normalne,kościół jak każda korporacja pozwala korzystać ze swoich usług,ziemi i nieruchomości jedynie swoim klientom,to normalna praktyka każdej firmy,z tą różnicą że Nestle,Mbank,LIDL czy Pepsi i wiele innych nie ukrywają że są biznesem a kościół udaje misję zbawienia świata w rzeczywistości prowadząc dochodowy interes.

  2. info typu szok /jeśli jest prawdziwe lub nie przeinaczone / szczególnie dla Katolika , jednak blichtr i bogactwo jest dla kościoła najważniejsze

  3. Szokujące! To już nie wolno będzie ćpać i sikać w zabytkowych arkadach? Jawny totalitaryzm!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Młodzi Ukraińcy mocno podzieleni w ocenie swojego kraju

Wobec zwiększającej się możliwości otwartego konfliktu zbrojnego miedzy Rosją a Ukrainą wa…