Żołnierze WOT doczekali się wreszcie przetarcia bojowego. Ale chyba nie takiego jak sobie wymarzyli. Zamiast biegania po lesie z karabinami i strzelania do wrogów ojczyzny, przyszło mi przeczesywać zarośla nad mazurskim jeziorem Kisajno w poszukiwaniu zwłok Piotra Woźniaka-Staraka, syna potentata farmaceutycznego Jerzego Staraka.

Piotr Woźniak-Starak to producent filmowy, który ma na koncie m.in. dwa kasowe przeboje Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej oraz Bogowie. Jego ojcem jest Jerzy Starak, miliarder, założyciel koncernu Polpharma i jeden z największych w kraju inwestor w dziedzinie biotechnologii. Jego majątek jest szacowany na astronomiczne 5,9 mld złotych. Jest stałym bywalcem TOP10 rankingu najbogatszych Polaków tygodnika Wprost.

Syn Jerzego Staraka, zapalony miłośnik sportów wodnych i bywalec wielu bankietów, zaginął dwa dni temu podczas nocnego rajdu motorówką przez jezioro Kisajno. Towarzyszyła mu 27-letnia kobieta, wykonująca na co dzień zawód kelnerki. Ona zdołała się uratować, Woźniak-Starak zakończył życie w wodnych czeluściach.

Początkowo topielca poszukiwała policja oraz załoga Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jak w każdym z kilkunastu przypadków utonięć, bo tyle zdarza się rocznie w polskiej krainie tysiąca jezior. W przypadku szlachetnie urodzonego postanowiono jednak sięgnąć po nadzwyczajnie środki. Na miejsce zostały wezwane Wojska Obrony Terytorialnej w liczbie 80 żołnierzy. Uzbrojeni w sonary i zrobotyzowany sprzęt poszukiwali ciała imprezowicza. Bezskutecznie.

„Wróciliście do polskich miast, do polskich rodzin, aby ich strzec, żeby być zawsze blisko, zawsze gotowi, zawsze zdolni do odparcia wroga” – mówił do żołnierzy WOT podczas defilady w Mielcu ówczesny minister obrony narodowej i pomysłodawca tych sił zbrojnych, Antonii Macierewicz.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. „przyszło mi przeczesywać zarośla nad mazurskim jeziorem Kisajno w poszukiwaniu zwłok Piotra Woźniaka-Staraka”
  „Ona zdołała się uratować, Woźniak-Starak zakończył życie w wodnych czeluściach”
  Jednak Piotrek jesteś ścierwojadem — pies tańcował z młodym Starakiem ale robić z niego tak szybciutko trupa to jednak……….. Jesteś jednak ścierwojadem.

 2. Myślę, że kolejnym etapem docierania się dzielnych wojaków z WOT będzie obrona kapitalizmu na ulicach. To tego przecież tak na prawdę ta formacja została powołana. Analogie z Gwardią Narodową USA są aż nazbyt widoczne.

  Putin minie, robole pozostaną…

  1. WOT to dawne wojska ,,rakietowe” głęboki sztych, daleki odrzut… OT się to bodajże nazywało i służyło… no właśnie, do łatania dziur na froncie robót publicznych. Nowa wersja – jak widać – skończy podobnie – przy kopaniu rowów (tym razem irygacyjnych).

  2. Nie. Zarówno sposób rekrutacji, kierunek indoktrynacji, szkolenia – wskazują, że nie o roboty publiczne tu chodzi. Choć oczywiście: w międzyczasie będą i tak wykorzystywani. Tak jest i w ojczyźnie światowego kapitalizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Warszawska dzielnica obojętna wobec udręki lokatorów

10 stopni w mieszkaniu – ile można wytrzymać w takiej temperaturze bez utraty zdrowia? Lud…