Klimatyczna aktywistka i najbardziej rozpoznawalny symbol ruchu wołającego o globalną zmianę każdego dnia spotyka się z potokiem nienawiści. Tym razem głośno jest o sprawie włoskiego szkoleniowca piłkarskiego, który zredukował ją do obiektu seksualnego.

Greta Thunberg jest dziewczyną, ma zdanie różne od konserwatywnych mężczyzn i nie boi się głośno mówić publicznie o skutkach polityki konserwatywno-kapitalistycznej oligarchii.Dlatego jej głównymi hejterami są przede wszystkim sfrustrowani przedstawiciele płci męskiej, którym brakuje argumentów by zawalczyć z młodą aktywistką na poziomie merytorycznym, a zatem uciekają się do ataków personalnych – próbują deprecjonować jej przekaz wytykając zespół Aspergera czy odmawiając prawa do posiadania własnych poglądów ze względu na płeć i młody wiek.

Tommaso Casalini, trener młodzieży (!) we włoskim czwartoligowym klubie Grosetto posunął się krok dalej, czyniąc z Grety obiekt seksualnych fantazji. „To dziwka, z którą można uprawiać seks, ponieważ skończyła już 16 lat” – napisał  na swoim Facebooku.

Postawa szkoleniowca spotkała się ze zdecydowaną reakcją władz klubu. Casalini został wyrzucony w ciągu kilku godzin od publikacji tekstu.

Po konfrontacji z konsekwencjami, trener próbował wyrazić skruchę.  „Chciałbym przeprosić wszystkich, począwszy od Grety Thunberg, za moje słowa umieszczone na Facebooku. To był chwilowy przypływ złości przeciwko szwedzkiej aktywistce, jednak użyłem absolutnie niewłaściwych słów, których żałuję” – napisał później Casalini, jednak zarząd klubu zdania nie zmienił.

Również w Polsce postawa młodej działaczki wzbudza nienawistne reakcje. „Biedne dziecko”, „na skraju załamania nerwowego”, „ośmiesza sprawę”, „stała się bożkiem”, „wracaj do szkoły” – to tylko niektóre cytaty z dziennikarzy TVP Info, „Do Rzeczy” czy wSensie.

paypal

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Greta jest pionkiem wielkiego biznesu . Tak naprawdę , nie chodzi o odejście od węgla/ropy tylko o nałożenie nowych podatków na kopaliny . A za wszystko ma zapłacić społeczeństwo nie wielkie koncerny .Wszystko idealnie wyreżyserowane .
  Ciekawy materiał na ten temat zrobił Bald TV ; https://www.youtube.com/watch?v=5HjiFuHI_X8

 2. Gdyby walka z ociepleniem klimatu była doskonałym biznesem, bylibyśmy bezpieczni.
  Ale tak nie jest.
  Dlatego trzeba używać wszelkich 'pozarynkowych’ chwytów.
  Najprościej byłoby zmienić ustrój.

  1. A jakieś…. dowodziki? (poza bełkotem wynajętych ,,ekspertuff” rzecz jasna) Na poparcie tezy o antropomorficzej przyczynie ocieplenia?
   Moze poszukaj sobie danych nt. zmian temperatur na powierzchni pobliskich planet US a okaże się że i tam jakoś cieplej. Zmiany technologiczne muszą się odbywać w naturalnym tempie. Kolejne odkrycia nie przychodzą same i od razu. Potrzeba czasu.
   Dla przykładu OZE w Niemczech wytwarza ok. 26% EE, a na produkcję tych urządzeń zużywa się jej 26%.
   I wypada tu zadać pytanie – a utylizacja tego szajsu zawierającego kupę chemikaliów i metali ziem rzadkich – gdzie i za co????
   Kiedy wreszcie naiwniacy w rodzaju Dagome zrozumieją, że są manipulowani przez wielki biznes i media?
   Czym innym jest walka o czyste technologie, które nie uwalniają do atmosfery, wody i ziemi toksycznych substancji, a czym innym walka ,,na siłę” z CO2, zapominając o kilkudziesięciokrotnie silniejszym działaniu cieplarnianym węglowodorów lotnych (głównie metanu, który ucieka w górne warstwy atmosfery).
   BO TO PO PROSTU INTERES!

 3. Robotę powinni też stracić ludzie, którzy ją wypromowali – ja nie wiem jakim trzeba być wyrachowanym cynikiem aby do polityki i spraw klimatu mieszać chorą dziewczynę jaką jest Greta (cierpi na Aspergera).

  1. Bo takie dziecko dla znającego podstawy psychologii 0 jest w pełni sterowalne. Można kazać mówić dowolne głupoty i… obiekt sterowany nigdy nie skonfrontuje tego z rzeczywistością.
   A w razie draki, czy nie daj bobrze buntu ,,robocika”? To tylko chory dzieciak – usłyszymy.
   Ci którzy sterują z tyłu – pozostają bezpiecznie w cieniu. ,,Walka z ociepleniem” to doskonały biznes, z czego jedynie dzieciaki nie zdają sobie sprawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…