– Zapowiadam, że jeśli ktoś wpadnie na plac świętego Marka albo jakiekolwiek inne miejsce w Wenecji z okrzykiem „Allahu akbar”, to musi liczyć się z tym, że zostanie zastrzelony – powiedział burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro. Zdaniem lokalnego polityka, przykład Barcelony, która nie zapewniła ludziom bezpieczeństwa, każe sięgnąć po bardziej drastyczne środki.

/ pixabay.com

– Skoro tak bardzo chcą się spotkać z Allahem, to my im to ułatwimy – mówił Brugnaro w czasie konferencji włoskich samorządowców.

Te słowa nie spodobały się burmistrzowi Florencji Dario Nardelii. Swojej dezaprobacie dla stanowiska kolegi z Wenecji dał wyraz w ten sposób, że zaczął krzyczeć „Allahu akbar”.

Włoskie media przyjęły postępek Nardeliiego nader krytycznie. Przeważały komentarze mówiące, że burmistrz Florencji zakpił z ofiar niedawnych ataków terrorystycznych. Nardelii błyskawicznie przeprosił za swoje zachowanie. Podkreślił, że nie chciał nikogo obrazić, a celem jego okrzyku było pokazanie dystansu do pomysłu Brugnaro, a właściwie nawet jego wyśmianie.

Stosunek Włochów do uchodźców radykalizuje się, podobnie jak stanowisko włoskiego rządu, który od paru miesięcy skutecznie zwalcza niosące pomoc uchodźcom organizacje pozarządowe. Utarczka burmistrzów potwierdza, że kryzys uchodźczy staje się coraz większym problemem dla dotkniętych nim społeczeństw. Oraz to, że coraz głośniejsi stają się przeciwnicy przyjmowania biednych ludzi z krajów niszczonych przez wojnę i klęski głodu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Włochy mają najwięcej imigrantów islamskich widać przejadła im się ich goszczenie, czas uczyć się na błędach innych

    1. Przejada to włoska burżuazja owoce ich pracy, a faszystowscy populiści straszą i prężą muskuły. Nie ma na lewicy miejsca dla tych co chcą dołączać się do ich chóru. Czas uczyć się na błędach innych i skumać, że narodowy szowinizm to droga do klęski ruchu lewicowego.

    2. do zinowski, i na lewicy musi być porządek, władze komunistyczne też robiły porządki z ultra elementem

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

„Ludzie są skrajnie wyczerpani, przemoczeni, w poszarpanych ubraniach i butach. Straż Graniczna wywozi ich nie wiadomo gdzie”

-Spotykamy ludzi w tragicznym stanie, w takim, że ratownicy chcą wszystkich zabierać od ra…