– Ten lud gotów jest stawić czoło ekstremistom, rasistom i zwolennikom supremacji Stanów Zjednoczonych i pokonać ich odwagą, brawurą i siłą – powiedział prezydent Wenezueli Nicolas Maduro tłumom demonstrującym poparcie dla jego polityki.

https://www.flickr.com/photos/globalpanorama

– Mamy wiele opcji wobec Wenezueli, w tym możliwą opcję militarną, jeśli okaże się konieczna. Operacja militarna – opcja militarna – bez wątpienia wchodzi w grę – mówił w piątek Donald Trump.

– Wenezueli nie można grozić, panie Trump – odpowiedział Maduro i zarządził manewry wojskowe.

W poniedziałek pod pałacem prezydenckim w Caracas i w innych miastach Wenezueli demonstrowały tysiące zwolenników prezydenta. Głównym hasłem było „Yankee go home!”. Pojawiły się tez okrzyki „Wenezuela i Ameryka Łacińska zjednoczone przeciw imperium!”.

Minister spraw zagranicznych Wenezueli Jorge Arreaza oświadczył, że Stany Zjednoczone muszą być świadome, że „lud (Wenezueli) skłonny jest bronić swej suwerenności każdym sposobem, a jeśli to konieczne, to z użyciem broni”.

Jasne stanowisko w sprawie ewentualnej interwencji amerykańskiej wyraził prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos Calderon. Powiedział przebywającemu w tym kraju wiceprezydentowi USA Pence’owi, by USA wykluczyły interwencję militarną w Wenezueli.

– Ani Kolumbia, ani Ameryka Łacińska – od Rio Grande po Patagonię – nie zgodzą się na to – ostrzegł prezydent Kolumbii.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

W oparach jankeskiego absurdu: ponowne uderzenie w Kubę

Mike Pompeo ogłosił, że ustępująca administracja prezydenta Donalda Trumpa zdecydowała o p…