Dzisiaj 0 7.00 rano Jacek Kapica został zatrzymany przez agentów CBA w Białymstoku na polecenie prokuratury. Na razie niewiele wiadomo o zarzutach i o tym, czy sąd zgodzi się na aresztowanie.

www.flickr.com/photos/garryknight

Na szczęście jest w obecnym rządzie Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, który chętnie podzielił się z mediami informacja, jakie posiada. Chodzić ma o skutki tzw. afery hazardowej, na skutek której budżet państwa polskiego miał ponieść straty w wysokości 20 miliardów złotych. To gigantyczna suma.

– To pokazuje, że tak, jak prokuratura Zbigniewa Ziobro poważnie podeszła do przestępstw VAT-owskich – przygotowaliśmy specjalne przepisy, wprowadziliśmy nowe praktyki i uchroniliśmy skarb państwa przed wyciekiem dziesiątek miliardów złotych, tak tutaj chodzi o kwotę ponad 20 miliardów złotych, które miały wypłynąć w wyniku afery hazardowej – mówił Jaki w audycji RMF FM. Wiceminister sprawiedliwości zapewnił tez, że prokuratura zebrała na Jacka Kapicę „bardzo dobry materiał” oraz zasugerował, że ówczesna prokuratura próbowała „skręcić tą sprawę”.

Przypomnieć trzeba, że tzw. afera hazardowa dotyczyła wpływania jakoby przez polityków ówczesnego rządu PO i PSL na taki kształt prawa, który sprzyjałby biznesmenom z branży hazardowej. Śledztwo, wszczęte wówczas przez prokuraturę, zostało umorzone. Po objęciu jednak władzy przez PiS, wznowiono je i, jak widać przyniosło efekty.

To pokazuje determinację obecnie rządzących, by dokończyć rozliczeń z poprzednia ekipą, a społeczeństwu pokazać się jako karzący miecz sprawiedliwości, który nie zapomina i nie przebacza żadnych uchybień. To może przynieść poprawę w notowaniach tej partii, które ostatnio zauważalnie spadły.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zełenski: Polacy dostaną „specjalne prawa”

Po wizycie Andrzeja Dudy w Kijowie i wystąpieniu polskiego prezydenta przed parlamentem, W…