Banner z napisem "Uchodźcy mile widziani"

Portal STRAJK zaprasza wszystkich Czytelników i Czytelniczki do udziału w demonstracjach, które zostaną przeprowadzone 12 września.

Najbliższą sobotę ogłoszono dniem demonstracji przeciw rasizmowi i ksenofobii. W różnych miastach Polski odbędzie się, aż osiem demonstracji.

„Uchodźcy mile wdziani” – pod taki hasłem ruszy w najbliższą sobotę marsz przeciw pogromowej atmosferze w kraju podsycanej przez polskie media i prawicę. Demonstracje przeprowadzone zostaną również w Krakowie, Pozaniu, Gdańsku, Białymstoku (stolicy polskiego neonazizmu), Szczecinie i Płocku. Dodatkowo specjalne zbiórki dla uchodźców zostaną zorganizowane tego dnia w Katowicach, Cieszynie, Gliwicach, Bielsku Białej, Nowym Targu i Wieruniu.

Poniżej przedstawimy odnośniki do każdego z dotychczas zgłoszonych wydarzeń w Polsce:

Miasto/RegionOdnośnik do „wydarzenia” ogłoszonego na portalu FacebookOrganizatorzy
WarszawaUchodźcy mile widziani w Warszawie
Chlebem i Solą
KrakówUchodźcy mile widziani w Krakowie
Amnesty Intl. — KrakówKoniec StagnacjiWitajcie w KrakowieFederacja Anarchistyczna — Kraków
PoznańUchodźcy mile widziani w PoznaniuChlebem i Solą
GdańskUchodźcy mile widziani w Gdańsku
Amnesty Intl. — Trójmiasto
BiałystokUchodźcy mile widziani w Białymstoku
Adela JurkowskaKurił Trawkow
SzczecinUchodźcy mile widziani w Szczecinie
Jan GórskiEwelina Julianna Kwidzińska
PłockUchodźcy mile widziani w Płocku
Chlebem i Solą
Śląsk/MałopolskaŚląsk i Małopolska
Śląsk i Małopolska Pomagają Uchodźcom

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. I jak wam poszła demonstracja? Udało wam się uratować jakiegoś emigranta czy skłócić do szczętu Polaków? Bi do tego zdaje się dążycie.

 2. Ale o co tym wszystkim wrogom uchodźców chodzi? W Polsce rocznie ginie na drogach 3 tys. ludzi. Ile rocznie emigruje wuj jeden wie. 12 tysięcy uchodźców to jak znalazł żeby zastąpić te straty.

  1. A czy ci uchodźcy tutaj chcą przyjeżdżać? Czy przekradają się przez granicę do Polski? Jak część tych, którzy uciekli z Węgier przyjechała do naszego kraju?
   Przecież nawet ci których sprowadzono do Śremu dałi nogę.

   Rozumiem że Ty uważasz iż należy ich tu sprowadzić pod przymusem i dopilnować żeby nie uciekli?

   I pewnie za wroga uchodźców się nie uważasz? Oni będą mieli inne zdanie.

  2. Uważam, że należy ich przyjąć i nie robić rabanu wokół tego. Pewnie i tak uciekną dalej na zachód a Polska nie będzie postrzegana jako kraj w którym panuje ksenofobia i rasizm.

  3. OK. Ja nie mam nic przeciwko temu.

   Ale w jaki sposób chcesz ich przyjąć skoro oni tu sami nie przyjeżdżają?

   Zapędzić do wagonów w Niemczech i przywieźć pod strażą do jakiegoś obozu? A jak będą uciekać to policja ma ich łapać? I to będzie przykład humanitaryzmu? Powód do dumy?

   A po drugie warto zdać sobie sprawę że obawa przed islamistami wynika w dużej mierze z nieufności wobec Państwa Polskiego. Większość z nas tak naprawdę nie wierzy że Państwo poradzi sobie z problemami jakie się pojawią. Ono ma problem ze wszystkim.

  4. A co w tym za problem? Zapewne w tym pięknym kraju znajdzie się niejeden pusty budynek po zlikwidowanej szkole albo szpitalu. Spać mają gdzie, żarcie jest tanie, ubrania też się zorganizuje za bezcen. Można im nawet zapewnić opiekę lekarską taką jak każdemu obywatelowi w tym kraju ;)
   Zarejestrować wszystkich zdrowych w urzędzie pracy i oddać w ręce naszych „pracodawców”;).
   Nie minie rok a z przyjętych 12tys. zostanie 20-50. Reszta ucieknie na zachód a my będziemy mogli powiedzieć jacy jesteśmy humanitarni i postępowi w tej ksenofobicznej i zaściankowej europie.

  5. @Młody Zlew
   Muszę tu pisać z przyczyn technicznych.
   Z Twojej wypowiedzi wynika że chcesz ich jednak przywieźć na siłę?

   Zgadzam się z Tobą że będą uciekać, ale Ty ignorujesz problem odpowiedzialności. Polska zostanie zobowiązana do tego aby im te ucieczki uniemożliwić. W pewnym momencie będzie musiała otoczyć teren płotem i postawić strażników. I nawet jeżeli strażnicy nie bedą do uciekinier ow strzelać to „polskie obozy” staną się faktem.

   I żeby było jasne ja nie jestem przeciw pomaganiu biedakom, niech przyjeżdżają. Protestuję przeciw manipulacjom medialnym, i ignorowaniu obaw w społeczeństwie.

   Gdyby zamiast wymyślać nam od ksenofobów, ustalono jasne, czytelne i jawne zasady, zabezpieczające nas przed tym czego się obawiamy pewnie opór byłby mniejszy.

 3. Może czegoś nie rozumiem.

  To są demonstracje poparcia dla tych, którzy tu nie chcą przyjeżdżać czy dla tych, którzy chcą przywozić tych niechcących na siłę?

 4. ja rozumiem, że to kolejne LoveParade „sponsorowane” przez grupę „jaczejka” Michnik/Sierakowiak (no nie, tacy idioci to oni nie są, żeby wydawać kasę – płaci rząd PO/PSL).

  1. Że ktoś tą całą propagandę musi finansować przecież.

 5. Jest afera którą lewica powinna nagłośnić.Podobno grecy skonfiskowali maszyny rolnicze które miały trafić do młodych emigrantów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Portal Strajk rozpoczął współpracę z portalem „Fakty i Analizy”

Miło nam poinformować, że Portal Strajk z początkiem grudnia rozpoczął stałą współpracę z …