Obecnie za obrazę uczuć religijnych można pójść w Polsce do więzienia na dwa lata. To za mało, uznał jeden z posłów PiS i zaalarmował w tej sprawie Zbigniewa Ziobrę. To jak, od razu dożywocie? A może wskrzesić w Polsce zasłużoną instytucję inkwizycji?


„Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” – to obecne brzmienie artykułu kodeksu karnego, na mocy którego można ścigać osoby, które w ocenie wierzących (w polskich realiach – praktycznie wyłącznie rzymskich katolików) dopuściły się niedopuszczalnego bluźnierstwa. To, by znalazł się w szeregach rządzącej arcykatolickiej partii działacz, który będzie chciał więcej, było tylko kwestią czasu.

Sprawę poruszył w interpelacji do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry poseł Dominik Tarczyński, przed wyborem do parlamentu publicysta „Gazety Polskiej”, asystent jednego z brytyjskich egzorcystów, współorganizator występów „cudotwórcy” Johna Bashobory w Polsce. A także były już organizator pielgrzymek do Libanu, po których, jak pisał „Newsweek”, uczestnicy skarżyli się na fatalne zakwaterowanie i wyłudzanie pieniędzy. Już po objęciu mandatu – autor wpisu na Twitterze, w którym zwrócił się do Lecha Wałęsy słowami „Zapraszam Cię na solo bydlaku!”.

Wyczuwając polityczną koniunkturę Tarczyński zwrócił się do do Ziobry z prośbą o „rozpatrzenie możliwości zaostrzenia prawa karnego wobec aktów obrazy uczuć religijnych”. Zainspirować miały go coraz częstsze jego zdaniem przypadki takiej obrazy. Obok tych powszechnie znanych, jak inscenizacja „Klątwy”, przytoczył jeszcze opis transparentu, jaki zauważył na jednym z „tzw. czarnych marszów”. Pochwalił się ponadto, że sam poinformował prokuraturę, gdy zobaczył w medium społecznościowym wulgarną ilustrację z Janem Pawłem II i Chrystusem Królem.

Całość poseł Tarczyński okrasił typową dla swojej formacji retoryką: „Nie przez przypadek wskazałem w/w zdarzenia związane z Kościołem Katolickim, bowiem jesteśmy krajem wielkiego i wspaniałego wzoru moralnego, jakim był i jest św. Jan Paweł II. Historia, kultura i ogrom tradycji Narodu Polskiego od ponad 1000 lat są ściśle związane z wiarą w Boga Ojca Wszechmogącego i Jego Syna Jezusa Chrystusa”.

Coś słaba ta „kultura i ogrom tradycji”, jeśli trzeba jej bronić, grożąc krytykom i mniej lub bardziej niewybrednym żartownisiom więzieniem.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Wystarczy, ze nie upieczesz tortu dla pederastow albo rlzwydrzonych lesbijek i masz powazne klopoty , lacznie z utrata pracy. Bezczelnosc wielu ateistow, pseudokatolickich liberalow jest bezkarna, uragaja Bogu, ludziom i rzeczom Bogu poswieconym, natomiast o patologicznym islamie cisza. Nawet sa chetne, zeby dogadzac zwyrodnialcom. Jestem jak najbardziej za zaostrzeniem kar wobec tych co profanuja chrzescijanskie swiatynie, Najswietszy Sakrament i drwia z chrzescijanstwa. Wlasnie przez idiotow politycznie poprawnych coraz wiecej jest zamachow, gina ludzie a muzulmanie staja sie coraz bardziej roszczeniowi. Najlepszym przykladem patologii jest Szwecja: faceci w rurkach, z teczowymi piorkami i rozwydrzone pseudokobiety feminazistki pozwalaja rozwalac wlasny kraj. Gorzko zaplacza, nie wiem tylko, czy zdarza zmadrzec zanim ich do reszty muzulmanie wykoncza. W koncu za byle co i pseudowartosci nie warto ginac wiec prawdopodobnie pokornie burki zaloza i beda piac o „wolnosci” w islamie.

  1. Nie, żebym się zgadzał z obecną powolną ekspansją Islamu ale tak czy inaczej hipokryzja tych wszystkich nowoczesnych katoli mnie powoli rozbraja…
   Ja się pytam gdzie jest drugie przykazanie „miłuj bliźniego swego jak siebie samego” bo pisanie o „pederastach” (gejach) jak również lesbijkach typowo oznacza skrajną hipokryzję i brak jakiejkolwiek tolerancji. Zdawało mi się, że katolicy wychowani na Biblii powinni wykazać się nieco innymi cechami i językiem.

  2. „Magda”, a kto stworzył twojego Boga? Jestem zadeklarowanym ateistą i dla mnie Boga NIE MA! I koniec dyskusji! Jeżeli mój ateizm Cię obraża to podaj mnie do sądu bożego… Moim zdaniem każda religia jest przekleństwem człowieka!
   Do refleksji!

 2. Dodał bym jeszcze palenie na stosie, jako najskuteczniejszy sposób karania za występki przeciwko władzy oraz krytykę kościoła. Palenie na stosie znakomicie usprawnia działanie aparatu sprawiedliwości i poprawia poczucie bezpieczeństwa państwa, poza tym jest dużo tańsze a więc korzystne dla budżetu. Myślę, że pan panie ministrze Ziobro, zgodzi się ze mną?!. Pana Rydzyka nawet bym nie pytał, bo jestem przekonany, że był by za. Kościół ma w tym względzie bogate doświadczenie i długą tradycję.
  Na głównego inkwizytora proponuje księdza (nomen omen), Oko, który mógłby mieć je na wszelkie bruzdy życia społecznego i politycznego w Polsce pełnej wszak zdrajców, heretyków i sprzedawczyków.
  Proponuje też utworzyć komisje inkwizycyjną przy ojcu Rydzyku z udziałem jego niepokalanych córek „wiecznych dziewic” Sobeckiej, Kempy i Pawłowicz jako symbolicznej Trójcy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Majątek skazanych naturalnie w całości na WŚOB.
  Jednocześnie uważam, że powyższy „projekt” posiada jeszcze jedna dobra stronę – byłoby to bowiem, również spektakularne i sprawiedliwe zakończenie i podsumowanie rządówPiS. Dzięki oczyszczającej roli ognia, wszyscy dostąpicie zbawienia i wniebowstąpienia, przy okazji odpuszczone zostaną wam wszystkie winy i grzechy, a na tym powinno wam zależeć najbardziej, bo policzonych będzie ich, wam (jak dobrze wiecie) bardzo, bardzo wiele…..na amen.

 3. państwo i kościół powinny być rozdzielone,bo inaczej będzie to już całkowita kontrola każdego,zlikwidowanie prawdziwych chrześcijan biblijnych,do tego dąży bestia druga-fałszywy prorok ,jako głowa KRK,bo jemu nie po drodze jest,że chrześcijanie obchodzą szabat w sobotę na pamiątkę stworzenia nieba i ziemi i wszelkiego stworzenia przez samego Boga Ojca,gdyż niedziela jest dniem pierwszym tygodnia,a na soborze przeniesiono dzień święty z soboty na niedzielę,tylko pytanie jakim prawem ? skoro prawo Boga Najwyższego nie może być usuwane czy zmieniane bo jest trwałe na wieki ,bo jak Chrystus powiedział,że ani jednak jota i kreska nie zmieni się w prawie,az się to wszystko skończy,czyli co się skończy ? otóż wszelkie zło,wojny itd na dodatek zostanie odnowiona ziemia i niebo jak było przy założeniu świata,przywróci się harmonia życia,będzie nieśmiertelność już ustanowiona przez Boga i będziemy mieli swojego KRÓLA KRÓLÓW i PANA PANÓW którym jest Jezus Chrystus nasz pasterz,bo my jesteśmy owce Jego

  a wiec system tego świata nie cierpi najbardziej chrześcijan,którzy nauczają inaczej niż oni podali w swoich prawach,swoich konstytucjach,kodeksach karnych czy też innych przykazaniach w wersji okrojonej ,tak działa duch antychrysta na ziemi,który szykuje miejsce dla samego antychrysta,który dostanie władzę od samego smoka czyli szatana,kto mu się sprzeciwi zostanie zabity,kto mu nie odda pokłonu,zostanie zabity,kto nie przyjmie znamienia bestii na prawa rękę bądź na czoło,zostanie zabity,i to się zbliża i będzie niebawem

  1. Adam nie jatrz, nie pisz historyjek. Chrzescijanie swietuja w niedziele zmartwychwstanie Chrystusa. To jest najwazniejsze wydarzenie w historii zbawienia, bo to jest potwierdzenie prawdziwosci Pisma sw. i Objawienia Bozego.

 4. Najlepszy biznes świata: największą firmą jest Kościół katolicki, który handluje czymś czego nikt nigdy nie widział, czego nikt nigdy nie dotknął, jak świat światem nigdy tego nie spotkał, i to jest właśnie to, co nazywamy Bogiem.
  To słowa nieżyjącego już Hrabala. Spodziewam się, że Tarczyński dokona ekshumacji pisarza i przykładnie go ukarze. Do dzieła, panie Tarczyński

 5. Eryk, za niecały rok wyślą cię na front. Jeśli się nie nawrócisz to z niego nie wrócisz.

 6. Proponuję powsadzać do więzienia wszystkich, którzy dokonali aktu profanacji świętych symboli”: aktorów, dyrektora teatru Powszechnego i wniosek o ekstradycję rezysera. Lepiej zaoszczędzi im to ogni piekielnych. „CZAS
  PANOWANIA DUCHOWEGO BABILONU DOBIEGA KOŃCA, moje dzieci, i wszyscy, którzy dopuścili się nierządu z „małżonką” Antychrysta, podzielą jego los”.

 7. Za dojście do władzy fanatyków narodowo/katolickich jest bezdyskusyjnie winna tzw. lewica i prawica PO.
  Zapewne wiecie, że PiS nie cofnie się przed żadnym „draństwem” żeby jak najdłużej utrzymać się u władzy!

  1. I tu niestety muszę się zgodzić. I z ręką na sercu przyznać, że wszystkiemu winien jest Tusk, poprzez wręcz dyletanckie potraktowanie przeciwnika oraz Miller za super kandydaturę prezydencką.

  2. Bezpartyjny a ty z KODu jestes? Liberalowie i neokomunisci utopili by nas w szambie islamu i patologii. Korytko sie ucielo?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd stawia na wyzysk po amerykańsku – w Radomiu powstanie fabryka – więzienie

Za pieniądze z Funduszy Norweskich rząd Zjednoczonej Prawicy zamierza postawić „więz…