Około stu osób postanowiło obchodzić Wielkanoc pod Kancelarią Rady Ministrów, na kolejnej manifestacji KOD-u.

Mateusz Kijowski / fot. Wikimedia Commons
Mateusz Kijowski / fot. Wikimedia Commons

Tym razem nie było przemarszu ani przemów polityków. Organizatorzy postanowili, że protest będzie utrzymany w konwencji sympatycznego świątecznego śniadania, spotkania „przyjaciół wolności, równości i demokracji”. Przed kancelarią premiera stanął stół zastawiony tradycyjnymi potrawami, na talerze rozlewano żurek. „Bonżur wolność!” brzmiało hasło przewodnie wydarzenia. Wzięło w nim udział około stu osób.

Politycznie hasłem przewodnim protestu była obrona Trybunału Konstytucyjnego. Zbierano podpisy pod projektem ustawy o TK, eksponowany był też licznik dni, które upłynęły od wydania przez TK wyroku w sprawie ustawy o Trybunale uchwalonej za rządów PiS. Przy świątecznym stole KOD-u można było również wpisać się do księgi życzeń, którą KOD przekaże premier Beacie Szydło.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Ręce opadają. Ta Targowica nawet w święta gdzie i katolicy i ateisci chca odpocząć wychodzi z tą swoją schizofrenią. Ja rozumiem że kasa dana ma się szybko zwrócić że nie powstał jeszcze polski Majdan (mowił o tym Schetyna) że jesli tylko spadną PiS owi sondaże to natychmiast będzie rozwiązanie sejmu i zapanuje „demokratura” alimenciarza Kijowskiego.
  Sorry ja nie jestem KACZYSTĄ ale ktoś tych ludzi wybrał w demokratycznych wyborach i ja przynajmniej na razie nie widzę jakiegoś zamordyzmu. TK to komuna powiązana z PO robiąca dobrze tylko swoim a już dokoptowanie nielegalne sedziów z PO tylko po to by blokowali ustawy opozycji (obecnego rządu) jako niekonstytucyjne zakrawa o postawienie …przed sąd!
  I tak już cały świat słyszy szloch bogatych liberałów i ludzi władzy jak to w Polsce jest łamane prawo. Oby tylko czegoś ten KOD nam ni wywinął…!

  1. Jeśli przyjmiemy, że demokracja to Władza Ludu i dokonamy spostrzeżenia, że w ostatnich „demokratycznych” wyborach na partię, która trzyma władzę głosowało około 5 milionów z blisko 30 milionów osób uprawnionych, to zobaczymy jaką fikcją jest demokracja liberalna. PiS zwyciężyło dzięki 1/6 osób uprawnionych do głosowania. Proszę, niech ktoś mnie przekona, że wyrazy demos (lud) i krateo (rządzę) nie stanowią w tym wypadku słów względem siebie przeciwstawnych.

   I jeszcze jedno: Trybunał Konstytucyjny, zasada trój-podziału władzy i wszelkie koncepcje i instytucje pochodzenia państwowego właśnie mają na celu konserwację systemu przeciwnego ludowi. I zupełnie nieistotnym, jest kto władzę posiada. A wspominam o tym w razie, gdyby ktoś chciał podnieść rękę na „świętą własność prywatną” i interesy Kapitału i Kościoła. Dla wrogów kapitalizmu, kleru i wyzysku TK i Konstytucja także są przeszkodami.

 2. Co oni się tak czepnęli tego TK, który jakoś słabo bronił do tej pory zapisów konstytucji. Była i jest łamana od lat, a teraz grupa oszołomów broni gromady starych, chciwych dziadów. Naprawdę myślą, że na tym polega demokracja? Że nazwanie szamba perfumerią zmienia zapach.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Amerykanom grozi nowa fala bezdomności. Winna pandemia

Co dziesiąta amerykańska rodzina może w najbliższym czasie zostać bez dachu nad głową, ala…