Donald Trump dał popis niespotykanej hipokryzji i ignorancji, ostentacyjnie wzmacniając przyjaźń USA z jednym z najbardziej opresyjnych i podstępnych krajów świata – Arabią Saudyjską. Do poziomu prezydenta dostosowały się towarzyszące mu w podróży żona i córka.

Melania Trump spotkała się wczoraj z pracownicami centrum serwisowego firmy General Electric, które zgodnie z przepisami o ścisłym rozdzieleniu płci zatrudnia wyłącznie kobiety. Aby podjąć tam pracę, każda z nich musiała przedstawić zgodę męskiego opiekuna na podjęcie zarobkowania. Z zadowoleniem komentowała, że Arabia Saudyjska robi postępy w zakresie wzmacniania pozycji kobiet i zachęcała swoje rozmówczynie, ubrane w obowiązkowe czarne abaje, a czasem także w zasłony na twarzach, by wspierały się nawzajem i zadbały o wykształcenie dzieci. Również w tej sprawie w królestwie ostatnie słowo mają mężczyźni, jednak pani Trump zapewne o tym nie słyszała. Szybko zresztą przeszła do pouczania kobiet, że najważniejsze jest znalezienie w życiu równowagi, tak jak ona sama musiała zrównoważyć pełnienie roli matki i obowiązków Pierwszej Damy.

Jeszcze bardziej kuriozalne deklaracje złożyła po wizycie w Arabii Saudyjskiej Ivanka Trump. Córka i doradczyni prezydenta USA zachwyciła się faktem, że gospodarze do spółki ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi wyasygnowali 100 mln dolarów na fundusz Banku Światowego, którego celem jest wspieranie kobiet prowadzących własny biznes. Zapomniała tylko zauważyć, że Saudyjkom cokolwiek trudno jest działać w myśl hasła „załóż firmę”, dopóki prawo zabrania im prowadzić samochód, ogranicza kontakty z niespokrewnionymi mężczyznami i nie pozwala swobodnie podróżować bez asysty, a w najlepszym razie pisemnej zgody męskiego opiekuna. W przeszłości Stanom Zjednoczonym zdarzało się delikatnie skrytykować przyjaciół z Ar-Rijadu za tego rodzaju dyskryminację. Aktualny prezydent niczego niewłaściwego w porządkach panujących w pustynnym państwie już nie widzi.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Wybory w USA: Trump nie płaci podatków, Bidenowi mylą się liczby

Na dwa dni przed pierwszą telewizyjną debatą kandydatów na prezydenta New York Times ujawn…