10 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności – taki wyrok usłyszał  Piotr Rybak – były współpracownik Pawła Kukiza, który w listopadzie ubiegłego roku spalił kukłę na wrocławskim rynku. Skazany nie okazał żadnej skruchy. Jeszcze w budynku sądu przekonywał dziennikarzy do swoich antysemickich urojeń.

Werdykt został ogłoszony przez sąd we Wrocławiu. Sędzia Marek Górny podkreślił, że surowość orzeczenia wynika m.in.  ze społecznych skutków zachowania Rybaka. – Szkodliwość tego czynu była ogromna. Budził grozę i nie tylko wśród Żydów w Polsce, bo informowały o nim wszystkie duże media zagraniczne. Oskarżony powoływał się, że działał w imieniu Ojczyzny, jednak wyrządził jej ogromną szkodę. Polska ma bowiem piękną kartę ratowania Żydów w czasie II wojny światowej. Od lat walczymy ze stereotypem Polaka-antysemity, zwalczamy publikacje o „polskich obozach śmierci”. Tymczasem, oskarżony swoim czynem wysłał w świat jednoznaczny komunikat o niechęci do Żydów – czytał w uzasadnieniu. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Piotr Rybak spalił manekin przypominający stereotypowo postrzeganego Żyda w listopadzie 2015 roku podczas nienawistnego spędu dolnośląskich neofaszystów na rynku we Wrocławiu. Była to ta sama demonstracja przeciwko przyjęciu do Polski uchodźców, podczas której swoje ksenofobiczne przemówienia wygłosili również: szefowa wrocławskiego ONR Justyna Helcyk oraz Jacek Międlar (wtedy jeszcze ksiądz).

Po ogłoszeniu wyroku na korytarzu budynku sądu zebrała się grupa zwolenników Rybaka. Razem ze swoim idolem wykrzykiwali antysemickie hasła.  – Precz z żydomasonerią!- krzyczał jeden z nich kierunku sędziego Górnego. Przemówił również sam Rybak. – Jeśli polski sędzia wydaje taki wyrok przeciwko polskiemu obywatelowi, to pytam kto rządzi tym krajem? – pytał skazany cytowany przez „Gazetę Wyborczą” – Od 27 lat najwyższe stanowiska w tym kraju zajmowali Żydzi i do jakiej sytuacji doprowadzili ten kraj? Ten wyrok to hańba i naplucie narodowi polskiemu w twarz. Jeśli nacja żydowska tak się boi, to mają swoje państwo i mogą wyjechać do Izraela – dodał Piotr Rybak.

C

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Mały wyrok tacy w czasie wojny dostawali kule w łeb za zazdradę ojczyzny od AK, bo taki doniósł na żyda polskiego za worek ziemniaków i przy tym rodzine polską co ukrywała zgubił. Ten symbolicznie zamordował żyda, od symbolizmu do ofiary jest maleńki kroczek, po tym co tu zgotowano podczas wojny, przykładnie, publicznie, powinien być rozwalony. To było jak i jest przede wszystkim prostactwo, które dokonywało takich antypolskich zachowań, bo okupantowi czy zaborcą zależało na skierowaniu nienawiście między mieszkańcami Polski i dlatego AK traktowała jak akt zdrady, a teraz to młotkiem na ulicy każdy Polak powien mieć prawo zatłuc takiego śmiecia.

  2. Spełniły się w końcu wilgotne sny Piotra Nowaka i polskiej lewicy. PiSiory będą karać! Za Żyda za pedrastę i za uchodźcę z kozą. Bójcie się ludzie bo nadchodzą ciężkie czasy .

  3. Z SĘDZIÓW I PROKURATORÓW NAWOZY DO POMIDORÓW !
    WON DO IZRAELA D.. PSOM PODCIERAĆ !

    NATYCHMIAST UNIEWAŻNIĆ TEN SKANDALICZNY WYROK I UWOLNIĆ WSZYSTKICH WIĘŹNIÓW POLITYCZNYCH – BRUNONA KWIETNIA,MATEUSZA PISKORSKIEGO,ZYGMUNTA MIERNIKA,PIOTRA RYBAKA …..

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Raport Ministerstwa Zdrowia: wśród zaszczepionych umierają głównie osoby starsze i chore

Jak podało dziś Ministerstwo Zdrowia, zdecydowana większość osób, które zmarły w ciągu ost…