Kolektyw „Wilczyce” , grupa osób zajmujących się ochroną Puszczy Karpackiej przed polowaniami i wycinką, postanowiła zablokować wycinanie drzew w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. „Wilczyce” okupują las i wszelkimi dostępnymi metodami chcą zapobiec jego niszczeniu. Noszą wilcze maski na twarzach i śpią na platformach zawieszonych na drzewach.

„Wydzielenie 219a, którego wycinkę zdecydowałyśmy się zablokować znajduje się w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i leży na obszarze Natura 2000 „Bieszczady”. Rosną tu przede wszystkim buki i jodły (i to nie byle jakie, 160-letnie jodły)” – informują aktywistki na swojej stronie na Facebooku. Planują blokować wycinki i polowania okupując las. Policja i straż graniczna już wie o ich obecności i zamierza się ich pozbyć. Kilku osobowa grupa w wilczych maskach prosi o wsparcie na Facebooku i zachęca do przyjazdu w Bieszczady, by wspomóc leśną rewolucję.

Bieszczadzki Park Narodowy jest ostoją wielu dzikich zwierząt, wliczając w to wilki i niedźwiedzie oraz rysie. Dziś populacja tych zwierząt na terenie Nadleśnictwa Stuposiany to ponad 330 jeleni, 120 saren, mniej niż 20 dzików, 20 niedźwiedzi, ponad 30 wilków i około 20 żbików. Lasy Państwowe ruszyły z wycinką, a sezon polowań dopiero się zaczął. W proteście przeciwko temu, grupa aktywistek zamieszkała w lesie i zamierza go bronić przed dewastacją.

Info z #Nora_219a
EDIT: SG spisała ludzi będących na miejscu a następnie odjechali, już jest git!

UWAGA
straż graniczna…

Opublikowany przez Wilczyce Poniedziałek, 11 stycznia 2021

„Antropocentryczny kapitalizm zawłaszcza ziemię i niszczy przyrodę. Dzikie zwierzęta stanowią już tylko 4% wszystkich ssaków żyjących na planecie. Kawałek po kawałku odbieramy im kolejne tereny i przekształcamy na własne potrzeby, nie licząc się zupełnie z resztą istot.”- piszą na swojej stronie „Wilczyce”

Nie zgadzają się też z planem użytkowania lasu w Nadleśnictwie Stuposiany, tym bardziej, że teren gdzie ma być prowadzona wycinka jest objęty obszarem Natura 2000.

„Zaprojektowany łączny etat użytkowania lasu na lata 2015-2024 dla Nadleśnictwa Stuposiany wynosi 605 170,00 m3 a etat cięć w użytkowaniu rębnym 439 191,00 m3 grubizny i w użytkowaniu przedrębnym 165 979,00 m3.”- czytamy na stronie Nadleśnictwa.

„Wykonane na potrzeby planu ochrony Bieszczadzkiego PN szczegółowe badania wykazały, że stworzenie stabilnego, zrównoważonego układu ekologicznego w Bieszczadach wymaga rozszerzenia Parku o około 35-40 tys. ha, w tym włączenie w granice PN prawie całego Nadleśnictwa Stuposiany. Tymczasem odsetek obszarów objętych ochroną rezerwatową w Nadleśnictwie Stuposiany wynosi zaledwie 0.06% powierzchni. (…) Nie ma już czasu na inne metody, nie zgadzamy się na kompromisy, ogłaszamy więc okupację! Stworzyłyśmy tu przestrzeń do życia i zostaniemy mieszkankami lasu tak długo jak to będzie konieczne by zapewnić mu należytą ochronę. Dołączajcie do nas, rozpocznijmy razem leśną rewolucję!”

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Putin ogłosił częściową mobilizację. Krok ku wielkiej wojnie? [akt.] Protesty w rosyjskich miastach

Prezydent Rosji w swoim dzisiejszym porannym wystąpieniu (8 rano czasu warszawskiego) ogło…