Kolejny wstrząsający przypadek przemocy w wykonaniu kapitalisty na Półwyspie Apenińskim. Tym razem ofiara to 44-letnia Polka, która pracowała przy zbiorach owocow w okolicach Werony. Kiedy upomniała się o wypłatę wynagrodzenia, przedsiębiorca postanowił ją uwzięzić w skrzyni.

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia w miejscowości Sommacampagna. Matka dwójki dzieci, przebywająca we Włoszech na pracy sezonowej postanowiła skrócić swój wyjazd, o czym poinformowała szefa, zaznaczając, że oczekuje natychmiastowej wypłaty należności. Pieniądze były jej potrzebne na zakup biletu powrotnego do Polski. Takie postawienie sprawy nie spodobało się jednak pracodawcy, który z pomocą swojego współpracownika – uwięził pracownicę w skrzyni na owoce na terenie sadu.

>Kobieta przeżywała potworne katusze. Przez dwa tygodnie była więziona w upale. Dręczyciel przynosił jej tylko wodę, oraz, znacznie rzadziej – jedzenie. Uratowali ją dwaj pracownicy służb gminnych, którzy kosili przydrożną trawę. Mężczyźni usłyszeli krzyki i zobaczyli, że jedna ze skrzyń na działce plantatora wyraźnie się trzęsie. Niezwłocznie powiadomili miejscową policję. Przybyli na miejsce carabinieri oswobodzili uwięzioną, wezwali karetkę oraz aresztowali sadystę. Mężczyzna usłyszał zarzut bezprawnego pozbawienia wolności i stosowania tortur.

Warunki pracy przy zbiorze warzyw i owoców u włoskich plantatorów znajdują się na cenzurowanym już od wielu lat. Tylko w tym roku zanotowano ponad 60 zgonów wśród pracowników-imigrantów pracujących przy zbiorach pomidorów w okolicach Foggii.  Tragiczne wypadki miały miejsce podczas transportu przepełnionymi samochodami, które ulegały wywrotkom i kolizjom. Tamtejsi pracownicyz zarabiają zaledwie 1 euro za zebranie 100 kg pomidorów. Niewiele wspólnego z cywilizowanym standardami mają również miejsca noclegowe. Większość z pracowników jest zmuszonych do życia w drewnianych budach, bez prądu, wody oraz dostępu do artykułów higienicznych czy lekarstw. Skandalicznie niskie płace wynikają po części z haraczu, jaki pobiegają pośrednicy lub legalnie działające agencje pracy tymczasowej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Czego chcecie – ludzki an z tego makaroniarza… Tylko zamknął w skrzyni…
    A mógł przecież zafundować betonowe buciki wg. najlepszych wzorców neapololitańsko-sycyljańskich…

  2. Dobrze poinformowane źródła (może wróble na dachu?) donoszą, że to uwięzienie nie miało „kapitalistycznego” charakteru. Właściciel (kapitalista) chciał nawet panią Polkę uwolnić od ciężkiej roboty w polu w zamian za ciupcianie. Ale pani niczym Wanda, córka Kraka, nie chciała Włocha:)

  3. Niestety wyrażenie KAPITALISTA nie jest w języku polskim wyrażeniem kojarzącym się pejoratywnie. Wręcz na odwrót, dla całej masy pachołków – fagasów jest to słowo wprawiające w zachwyt.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kobiety w państwach UE ciągle o wiele gorzej opłacane od mężczyzn

Kobiety w UE za tę samą pracę nadal zarabiają od jednej trzeciej do piątej mniej od mężczy…