Funkcjonariusze przeszukali prawie 20 gospodarstw domowych. Znaleźli książki o Adolfie Hitlerze i Benito Mussolinim, nazistowskie symbole i flagi oraz broń palną i sieczną. Liczby zatrzymanych osób nie podano do publicznej wiadomości.

O akcji włoskiej policji wiadomo stosunkowo niewiele. Organa ścigania zasłaniają się dobrem śledztwa. Nie ma więc jasności, ani ile osób zostało zatrzymanych, ani nawet jak liczna jest grupa. Na specjalnej konferencji prasowej funkcjonariusze powiedzieli dziennikarzom, że liderzy gangu podjęli próbę założenia nazistowskiego stronnictwa politycznego oraz zawiązanie ogólnooeuropejskiego sojuszu ekstremistycznych ugrupowań rasistowskich i ksenofobicznych. Wiadomo, że prowadzili w tej sprawie zaawansowane rozmowy z brytyjskimi nazistami z Combat 18 i portugalską sektą Nowy Porządek Społeczny.

Prohitlerowskie poglądy spajające grupę nie ulegają żadnych wątpliwości. Policjanci podali, że jedna z zatrzymanych osób, 50-letnia kobieta z Padwy prawdopodobnie kierująca inicjatywą, znana jest w środowisku ekstremistycznej prawicy jako „sierżant Hitlera”. Jako jedną z głównych organizatorek wskazuje się także 26-latkę z Sycylii; jej pseudonim to „Miss Hitler”.

Ujawniono też, iż jedna z osób ujętych przez policję ma powiązania z mafią kalabryjską – 'Ndrangheta.

Naloty na domy podejrzanych w całym kraju, od Mediolanu po Sycylię, przeprowadzili funkcjonariusze oddziałów antyterrorystycznych i specjaliści ds. zwalczania przestępczości zorganizowanej. Operacja pod kryptonimem Czarne Cienie była zwieńczeniem dwuletniego dochodzenia.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Nasz dzielny Bojan znowuż wykrył faszystę a więc zaintonujmy mu wesół zespół:

  „Pochwyć Bojanie myszkę w dłoń
  i faszystę goń, goń, goń!!
  Pochwyć Bojanie myszkę w dłoń
  i faszystę goń, goń, goń!!

  Budujące w tym wszystkim jest to iż jak podaje włoska policja przywódczyniami były dwie kobiety — baba potrafi Bojanku!! Kobiety biorą sprawy w swoje ręce………………….

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Iskrzy między Kijowem a Warszwą. USA szarpną cuglami?

Od kilku dni obserwatorzy międzynarodowego życia politycznego zadają sobie pytanie, czy os…