To, w zależności od profilu medium, które sprawę opisywało: „skandal”, „żenujące zachowanie”, „dziwne zachowanie”, „prostacka zagrywka” lub „incydent”. Podczas kieleckiej debaty do europarlamentu, w której wzięli udział kandydaci wszystkich rywalizujących w wyborach ugrupowań, niejaki Berkowicz, kandydat skrajnie prawicowego, antysemickiego i ksenofobicznego ugrupowania Konfederacja nad głową swojej rywalki z PiS trzymał jarmułkę. W jego ocenie, z którą ani on, ani jego kolega z ugrupowania się nie krył, miał to być symbol „klękania przed Żydami”, a także wyraz dezaprobaty, że zarówno PiS, jak i Koalicja Obywatelska reprezentują obce, niepolskie interesy. PiS – obozu „amerykańsko-żydowskiego”, a ci drudzy – niemieckiego.

Owszem, pani występująca w imieniu PiS, trzeba trafu wiceminister sportu, mówiła rozkoszne banialuki, jako argument w politycznej dyskusji używając argumentów, że komuś się podoba Putin, co jest dyżurnym uzasadnieniem ludzi słabiutkich intelektualnie, a mniemających, że mają coś do powiedzenia w polityce.

Niestety, media nie mówią nic o tym, co mieli do przekazania pozostali kandydaci. Czy przedstawiali program swoich partii? A może powiedzieli coś o tym, jaki mają pogląd na obecną Unię Europejską, czy im się podoba czy nie, czy może chcą ją zmieniać, czy też przeciwnie – ze wszystkich sił będą się starali, by tkwiła w swoim dotychczasowym, zmurszałym kształcie. Tego się nie dowiedziałem, ponieważ dla wszystkich najważniejsza była jarmułka i czerstwy jak bułka w barze dworcowym antysemityzm jednego z chętnych na apanaże w Brukseli.

Konfederacja, jak zapewnił któryś z tych błaznów, idzie upomnieć się o polskie sprawy. Rozumieć należy, że są one nierozłącznie związane z antysemityzmem, brakiem ogłady i umiejętności merytorycznej dyskusji. Co może być twierdzeniem prawdziwym.

Poza tym, nie dowiedziałem się, czy po tej antysemickiej, chamskiej zagrywce pozostali kandydaci pokornie siedzieli i patrzyli na to, jak kompromitujące Polskę rzeczy wyczynia polski nacjonalista, czy może jednak wstali i wyszli na znak protestu, by nie uczestniczyć w dyskusji z kimś, kogo nie powinno się puszczać do pomieszczeń, które zajmują ludzie choć z grubsza cywilizowani. To byłoby bardzo ładnie z ich strony i mówiąc szczerze, sądzę, że było to jedyne możliwe wyjście.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Skorpio, idź ty dorzuć węgla do pieca, bo ci „globcio” stygnie. Przejąłeś frazeologię od krula czy jesteś wolnym kucem swobodnym – intelektualnie – jak taczanka na stepie?

  2. No tak… za to reszta tej rozkosznej kamarylki to aspiruje gdzie? chyba również do brukselskiej izby dumania?
    Czyli – wszyscy od lewa do prawa idą tam właśnie po APANAŻE I WOJAŻE!
    I ani ci podający się za ,,lewice”, ani pozostali ,,sbaffcy” III RP nie mają ani grama możliwości aby coś WBREW INTERESOWI NIEMIEC I FRANCJI zdziałać.
    Czyli to co opowiadają – to tylko lokalne wbambuspieprzenie pod publiczkę.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Lewica z wiaderkiem wazeliny

Dzisiaj na swoim facebookowym profilu Lewica zechciała opublikować swoje stanowisko w spra…