Dziś o 14.30 pod Ministerstwem Sprawiedliwości odbędzie się demonstracja solidarnościowa z Erdalem Gokoglu, tureckim Kurdem, aktywistą sprzeciwiającym się rządom Erdogana. Oficjalnie politycznego azylu udzieliła mu Belgia. Został jednak zatrzymany bez podania przyczyny i pobity na komisariacie w Słubicach.

Demonstranci będą domagać się uwolnienia opozycjonisty. fot. pixabay.com/patrick 489
Demonstranci będą domagać się uwolnienia opozycjonisty. fot. pixabay.com/patrick 489

Miesiąc temu Erdal Gokoglu został zatrzymany na granicy polsko-niemieckiej. Od kilku lat mieszka w Belgii, pracuje jako architekt. W Polsce znalazł się, ponieważ przyjechał na ślub swojego przyjaciela z Wrocławia. Przebywał tu krótko. W tej chwili ważą się jego losy. Istnieje możliwość, że zostanie deportowany do Turcji, to jednak oznaczałoby dla niego długoletnie więzienie, a być może nawet wyrok śmierci.

Dziś o 14.30 przed budynkiem Ministerstwa Sprawiedliwości przy Al. Ujazdowskich 11 w Warszawie odbędzie się manifestacja, w której lewicowe środowiska okażą swoje wsparcie zatrzymanemu opozycjoniście. Na Facebooku powstało odpowiednie wydarzenie.

Organizatorzy piszą: „Demonstracja Solidarnościowa z wolnościowym aktywistą Erdalem Goglu, którego bez podania przyczyny zatrzymali na granicy w Słubicach. Erdal jest tureckim Kurdem, działaczem demokratycznej opozycji, krytykującej autorytarne rzady tureckiego reżimu Erdogana. Ze względu na jego działalność opozycyjną w Turcji, Belgia udzieliła Erdalowi azylu politycznego. Podczas zatrzymania i pobytu w słubickim komisariacie Erdal został pobity przez polską policję. Od dnia zatrzymania do dziś prowadzi głodówkę i odmawia noszenia stroju więziennego. Przyczyn zatrzymania nikt do tej pory nie poznał”. Strajk.eu zachęca do udziału i okazania swojego poparcia.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Niesamowite i te polityczne „polskie” matoły twierdzą że w Polsce jest demokracja ? cholerne kundle yankeskie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

,,Zjednoczeni osiągniemy wszystko” – przywódcy krajów Ameryki Łacińskiej spotykają się w Meksyku

Przywódcy krajów latynoamerykańskich zainaugurowali wczoraj 6. szczyt Wspólnoty Państw Ame…