Kilkadziesiąt tysięcy osób, antyrządowe transparenty, atmosfera sprzeciwu i jedności w obliczu zagrożenia ze strony łamiącej demokratyczne standardy władzy. Tak było dzisiaj pod Sejmem RP, gdzie protestowali obywatele oburzeni zamachem na autonomię sądownictwa.

– Wiem, że obudziliśmy się zbyt późno. Może należało zrobić coś więcej, zanim frustracja Polaków osiągnęła taki poziom, że postanowili zagłosować na PiS. Teraz jednak musimy bronić demokracji przed tym rządem, bo jeśli pozwolimy mu na wszystko, to kolejnych wolnych wyborów może nie być – powiedziała portalowi Strajk.eu Malwina, uczestniczka dzisiejszej demonstracji.

Niestety, mniej krytyczni wobec procesów, które wyniosły PiS do władzy byli organizatorzy dzisiejszej demonstracji. Świadczy o tym dopuszczenie do przemowy Leszka Balcerowicza, człowieka odpowiedzialnego za katastrofę społeczną podczas transformacji ustrojowej i żyjący symbol patologii III RP. Więcej o tej sprawie w dzisiejszym komentarzu dnia na naszym portalu.

Protest przebiegał spokojnie. Pod koniec jednak policja zatrzymała jednego z uczestników. Powodem był transparent z napisem „Kurwizja kłamie”, który próbował nakleić na wozie transmisyjnym TVP. Funkcjonariusze uznali to za wystarczający powód, by zabrać mężczyznę na komendę.

Tłum skandował hasła antyrządowe i wyrażające sprzeciw wobec reformy. „Wolnych sądów nie oddamy”, „Demokracja!”, „Precz z Kaczorem-dyktatorem”. Zwolennicy liberalnych formacji wznosili okrzyki na część polityków namaszczanych na przywódców ruchu antyrządowego – Lecha Wałęsy i Władysława Frasyniuka. Lewicowa część demonstrantów krzyczała m.in. „wolność, równość, demokracja”.

Po zakończeniu wiecu część uczestników przeniosła się pod Pałac Prezydencki, część pod siedzibę Sądu Najwyższego.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. To sobie poprotestowali i zhańbili swoimi tyłkami pomnik żołnierzy AK ,siadając na nim i żrąc kanapki.

 2. W obronie naszej ostatniej ostoi

  „(…)Kilkadziesiąt tysięcy osób, antyrządowe transparenty, atmosfera sprzeciwu i jedności(…) – napisał strajk.eu

  Jak można z kilku set osobowej grupki sfrustrowanych urzędasów którym podobno chce się odebrać przywileje, zrobić kilkudziesięciotysięczną? Okazuje się że w obronie sądów – jedynej ostoi starego establishmentu – który skutecznie przez całe ćwierć wieku rzekomo wolnej Polski łamał prawa obywatelskie pozbawiając wolności uczciwych obywateli, szykanując w swoich sądach nawet świadków przestępstw, można; można tak kłamać. Pytanie tylko za czyje pieniądze? – https://wolnemedia.net/prezydencie-zawetuj-te-ustawe/#comment-213472
  https://wolnemedia.net/bodnar-staje-w-obronie-wolnosci-ngo-sow/#comment-213500

  Co do tego że Balcerowicz wyprowadzał polski majątek poza granicę naszego kraju, robiąc to kosztem jego obywateli i jednocześnie działając na rzecz obcych mocarstw i korporacji globalistycznych, do tego nikt logicznie myślący nie ma żadnych wątpliwości.
  Ale jak można kłamać w żywe oczy i jednocześnie samemu sobie zaprzeczać, bo jak można pisać na początku o atmosferze jedności, a potem w tym samym tekście, nijako asekurując się dodając sobie wiarygodności, w celu przypodobania się czytelnikowi, krytykować poczynania Leszka Balcerowicza?…

 3. każdego homoseksualistę należy skropić święconą woda tzw miejsca którymi grzeszył i biczować przez 3 dni to jedyny sposób żeby wygnać z niego demona trzeba wygnać z nich diabła sądy muszą wiec wydawać wyroki skazujące na te pokutę gejów , lesbijki genderowców, liberałow itp oni maja szatana w sobie uprawiaja czarne msze w internecie na woodstokach biegaja nago itp.. GRZECH TRZEBA WYPLEMIĆ

 4. Ha ha, leczenie dżumy tyfusem czyli Balcerowicz walczący o demokrację. Należałoby te całe POPiSowe towarzystwo wypalić ogniem do gołej ziemi a potem posypać równo wapnem. Ale kto to ma zrobić? Lewicowi pederaści w rurkach?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Inicjatywa Pracownicza składa wniosek do TK. Zwolnienia w administracji niezgodne z konstytucją?

W urzędach i ministerstwach już teraz brakuje pracowników. Kto będzie wykonywał obowiązki …