W Święto Niepodległości Straż Graniczna zajmuje się nie tylko patrolowaniem granicy polsko-białoruskiej. Reklamuje również swoje działania w mediach społecznościowych. Na Twitterze pochwaliła się, że polska polityka w sprawie granicy zyskuje uznanie nawet w Niemczech, i to w centrum Berlina.

Ambasada i Konsulat RP w Berlinie otrzymują wiele telefonów oraz maili z wyrazami poparcia dla SG, ponadto pod Ambasadą, a później także pod Bramą Brandenburską rozwinięty został transparent z wyrazami poparcia dla Polski – napisano rano na oficjalnym profilu Straży Granicznej. Nie zabrakło również zdjęcia wspomnianego transparentu, bo wpisowi towarzyszy inny, podany dalej tweet.

Na fotografii widać transparent z napisem w językach polskim i niemieckim. Łamaną polszczyzną pomysłodawcy inicjatywy dziękują Polsce za ochronę granicy Niemiec oraz granicy Europy.

A pomysłodawcy to nikt inny, jak skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec.

Straży Granicznej neofaszyści nie przeszkadzają?

To, że z podziękowaniami dla Polski pośpieszyli pod Bramę Brandenburską działacze Alternatywy (AfD) z Drezna, można przeczytać w podpisie załączonym do zdjęcia. Albo więc Straż Graniczna chętnie przyjmie gratulacje od każdego, nawet od niemieckich szowinistów, albo nikt z obsługujących profil nie potrafił rozszyfrować niemieckiego skrótu AfD. Który przewijał się w polskich mediach ostatnio choćby w kontekście wyborów do Bundestagu.

Straż ostatecznie się zreflektowała i usunęła pierwotny tweet. Zostawiła tylko własny tekst, w którym nadal cieszy się z transparentu z gratulacjami dla Polski. Już bez dodawania, kto go wywiesił.

Gdy stało się jasne, że mimo wysiłków polskiej Straży Granicznej części zdesperowanych migrantów udaje się jednak dotrzeć do Niemiec, dokąd chciałaby trafić większość z nich, niemiecka skrajna prawica rzuciła hasło organizacji patroli wyłapujących przybyszów. Policja zatrzymała blisko setkę mężczyzn, którzy krążyli w strefie przygranicznej z pałkami i gazem pieprzowym.

Niemieckie władze tymczasem chwalą Polskę za ochronę granicy i grożą nałożeniem na Białoruś jeszcze ostrzejszych sankcji.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

USA niewiarygodnie o śmierci palestyńskiej dziennikarki

Śmierć palestyńskiej dziennikarki Shireen Abu Akleh, 11 maja br. wywołała falę protestów w…